Aktualności

Audi uruchamia inicjatywę wspomagającą cyfrowe rozwiązania produkcyjne

Audi uruchamia inicjatywę  wspomagającą cyfrowe rozwiązania produkcyjne
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Celem inwestycji jest przede wszystkim stworzenie globalnej sieci kompetencji w zakresie cyfrowej transformacji fabryk oraz innowacji. Niemiecki koncern do współpracy zaprosił taką instytucję jak Uniwersytet Techniczny w Monachium czy też firmy Fraunhofer IAO, XL2, Capgemini, AWS i SAP.

Nie bez znaczenia będzie koncentracja wysiłków na fabryce Audi w Neckarsulm, która z czasem stanie się pilotażowym zakładem i laboratorium cyfrowej transformacji. Pomimo tego, że Audi od kilku lat wdraża i korzysta z cyfrowych rozwiązań, to do podjęcia kolejnych kroków potrzebne było stworzenie „Inicjatywy Motoryzacyjnej 2025”. Dzięki wspólnym wysiłkom ludzi ze świata nauki i motoryzacji, w ciągu zaledwie pięciu lat powstaną cyfrowe rozwiązania, które zostaną sukcesywnie wdrożone do procesu produkcji samochodów i jej logistyki.

Podstawą działań ma być Cyfrowa Platforma Produkcyjna, która odpowiedzialna będzie za gromadzenie dane każdej maszyny, urządzenia i systemu z każdego zakładu w Grupie Volkswagen. Dzięki temu, zakłady produkcyjne zostaną przyłączone do chmury przemysłowej.

(Fot. materiały prasowe Audi)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*