Pojazdy przyszłości

Elon Musk i Tesla – jakie samochody przyszłości szykuje ten producent?

Elon Musk i Tesla – jakie samochody przyszłości szykuje ten producent?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Interesujesz się motoryzacją i chcesz na bieżąco śledzić postępy technologiczne, jakie następują w tej branży? Jeśli tak, to koniecznie poznaj Elona Muska, który jest jednym z głównych architektów samochodów marki Tesla, które przewyższają nowoczesnością i funkcjonalnością wiele innych aut. 

Przekonaj się razem z nami, jakie plany ma ten architekt i dowiedz się, jakie samochody przyszłości już niebawem mogą pojawić się na rynku. Sami jesteśmy zaskoczeni jego planami!

Kim jest Elon Musk?

Zanim przejdziemy do jego planów, warto się dowiedzieć nieco więcej o tym interesującym i intrygującym człowieku. To Amerykanin, który jest przedsiębiorcą i filantropem. Założyciel i współzałożyciel przedsiębiorstw takich jak:

  • PayPal,
  • SpaceX,
  • Tesla,
  • Neuralink,
  • Boring Company.

Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego i technicznego w SpaceX. Jednocześnie jest dyrektorem generalnym i głównym architektem Tesli. Stale planuje unowocześnianie samochodów i wprowadzanie pojazdów przyszłości, które zupełnie odmienią obecny rynek motoryzacyjny. Chcesz się przekonać, jakie ma teraz plany? My także!

Samochód, który prowadzi się sam

Wyobrażasz sobie samochód, który jedzie sam, a Ty, jako kierowca, możesz w czasie podróży poczuć się jak pasażer? Jeśli nie, to koniecznie zapoznaj się z planami Elona Muska. Ma on zamiar stworzyć samochód autonomiczny, który sprawi, że kierowca nie będzie musiał zwracać uwagi na to, co się dzieje dookoła, a tym bardziej na prowadzenie pojazdu. Obecnie na rynku dostępne są auta, które mogą jechać same, jednak kierowca musi zajmować miejsce za kierownicą, na wypadek gdyby zaszły niepożądane zmiany w komputerze pojazdu, przez co jazda na takim systemie stanie się niebezpieczna. Architekt ma jednak zamian stworzyć coś zupełnie innego. To ma być auto, w którym kierowca może stać się pasażerem. Taki samochód mógłby sam przyjechać, kiedy tylko chcesz i gdzie chcesz. Zabierze Cię bez problemu do miejsca, które wyznaczysz. To brzmi jak magia. Warto jednak wiedzieć, że wraz z tymi planami pojawiają się pytania na temat tego, jak to wygląda z punktu prawnego. Jak rozwiązać kwestie sporne, kiedy zostanie spowodowany wypadek w samochodzie, w którym nie ma kierowcy? Nad tym jednak będziemy się zastanawiać, kiedy plany te będą bliżej spełnienia.

Nowoczesny autobus

Elon Musk zapowiedział już teraz, że w jego kolekcji samochodów Tesli znajdować się będą nie tylko pojazdy osobowe, ale również te służące do transportu publicznego, czyli autobusy. Mają to być pojazdy autonomiczne, w których kierowca nie będzie potrzebny. W kwestiach spornych odpowiedzialność będzie brała na siebie firma transportowa. Warto wiedzieć, że ma to być autobus, który będzie dowozić pasażerów do wyznaczonego miejsca i zatrzymywać się na przystankach. Dodatkowo samodzielnie będzie hamować i przyśpieszać, kiedy to będzie konieczne. Możliwe, że w przyszłości na przystankach autobusowych dostępne będą guziki, dzięki którym możliwe będzie wezwanie autobusu, kiedy jest potrzebny. W nowoczesnych modelach ma być znacznie więcej miejsca, a warunki dla pasażerów mają być o wiele przyjemniejsze. Przyszłość z takimi pojazdami transportu publicznego wydaje się wspaniała.

Prototypy wyżej wymienionych samochodów są już stworzone lub trwają nad nimi prace. Pozostaje nam czekać, aż marzenia staną się rzeczywistością. Wprowadzenie tych pojazdów na drogi sprawi, że świat będzie wyglądać zupełnie inaczej.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*