Sprzęt i akcesoriaTuning

Jak dbać o czystość w profesjonalnych warsztatach?

Jak dbać o czystość w profesjonalnych warsztatach?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czystość i porządek może być prawdziwą wizytówką Twojego warsztatu. Jednak utrzymanie czystości w warsztacie samochodowym jest o wiele trudniejsze niż w innych, mniej wymagających miejscach. Jak więc zadbać o to, aby w profesjonalnym warsztacie zawsze było czysto? Dowiesz się z tego artykułu!

Sprzęty do sprzątania w warsztacie

Każdy, kto miał kiedykolwiek styczność z warsztatem samochodowym, wie, że zachowanie w nim czystości może być trudne. Warto więc to trochę ułatwić i zdecydować się na profesjonalne sprzęty do czyszczenia powierzchni warsztatowych. Które urządzenia będą najlepsze?

Myjka ciśnieniowa

Jednym z najbardziej przydatnych sprzętów jest bez wątpienia myjka ciśnieniowa. Z jej pomocą można usuwać bardzo oporne zanieczyszczenia z samochodów czy podłogi. Myjki będą idealnym wyborem przede wszystkim podczas czyszczenia tłustych i opornych zanieczyszczeń, o które w warsztacie samochodowym nietrudno. Warto przy tym pamiętać, aby wybrać myjkę z opcją podgrzewania wody, dzięki czemu czyszczenie będzie jeszcze skuteczniejsze. 

Szorowarka

W warsztacie przyda się także szorowarka, czyli nieco większe urządzenie przeznaczone głównie do mycia podłóg. W tego typu urządzeniu woda mieszana jest z detergentem, a następnie dozowana na specjalne szczotki, które bardzo skutecznie myją powierzchnię warsztatu. Takie rozwiązanie sprawdzi się genialnie przede wszystkim w dużych warsztatach. 

Myjki ultradźwiękowe

Należy pamiętać, że w warsztatach pojawiają się różne zabrudzenia – nie tylko te tłuste i oleiste. Bardzo ważne jest więc, aby zainwestować również w myjkę ultradźwiękową. Czym jest to urządzenie? Jest to nic innego jak myjka, która podczas mycia poszczególnych elementów wykorzystuje ultradźwięki. Prąd wysokiej częstotliwości z generatora mocy jest dostarczany do przetwornika ultradźwięków, którego elementem roboczym są dwie płytki piezoceramiczne. Przetwornik jest przymocowany do dna lub ściany wanny w myjce i powoduje drgania, które są przenoszone do cieczy myjącej. Tego typu metoda pozwala na uzyskanie wspaniałych efektów w bardzo krótkim czasie. 

Jeśli pragniesz, aby Twój warsztat zawsze był czysty i schludny, ale nie chcesz zajmować się tym samodzielnie, możesz zdecydować się na usługi profesjonalnego sprzątania, które znajdziesz na stronie https://czystosc.impel.pl/

Zdjęcie główne: pexels.com/Artem Podrez

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*