Do auta

Ta nawigacja pomoże Ci w jeździe – nasze TOP5!

Ta nawigacja pomoże Ci w jeździe – nasze TOP5!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kto choć raz zgubił się w obcym miejscu, wie, jak taka sytuacja może wpłynąć na złe samopoczucie. Z pomocą przychodzą nawigacje, które potrafią wyciągnąć z najgorszych opresji. Zobacz, jakie uważamy za najlepsze!

Dobra nawigacja, to taka, która ma dużą bazę map, prowadzi precyzyjnie i ma długi okres aktualizacji nowych dróg. Dobrze też, gdyby miała informację o natężeniu ruchu drogowego i punkty, w których znajdują się fotoradary. Takie właśnie nawigacje wybraliśmy do naszego rankingu. Nie tylko dobrze prowadzące, ale też oferujące jak najwięcej przydatnych funkcji.

Garmin DriveSmart 61 LMT-S WiFi

Garmin DriveSmart, to wielozadaniowa nawigacja. Posiada dotykowy ekran o wielkości 6.95 cala i rozdzielczości 1024 × 600. Dodatkowo ma asystenta pasa ruchu, usługę zjazdu z autostrady czy też omijanie tras (jak autostrady czy odcinki płatne). Na pokładzie jest funkcja Garmin Real Directions, która ma za zadanie prowadzić kierowcę nie tylko po nazwach ulic, ale też podpowiadać charakterystyczne punkty konkretnych miejsc. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w Bluetooth, dzięki czemu może też pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Poza tym jest też WiFi do aktualizacji map, które są darmowe dożywotnio. 

MIO Spirit 7800 FEU

Mio ma mapy dostarczane przez TomTom, co daje gwarancję dobrej jakości nawigacji. Ponadto ma wygodny uchwyt magnetyczny, dzięki czemu nie trzeba walczyć z precyzyjnym umieszczeniem urządzenia. Z dodatkowych funkcji mamy tutaj opcję „znajdź mój samochód”, pozwalającą odnaleźć lokalizację pojazdu na przykład na zatłoczonym parkingu. Poza tym opcja LearnMe Pro ma za zadanie uczyć się stylu jazdy kierowcy i na tej podstawie dostosowywać optymalne trasy. Także tutaj jest dożywotnia darmowa aktualizacja.

TOMTOM Start 62

To urządzenie można kupić w wersji 4, 6 i 7 cali. Nawigacja ma bardzo dobre mapy i oferuje asystenta pasa ruchu. Producent mówi też o darmowej aktualizacji oprogramowania. Poza tym 3 miesiące subskrypcji „fotoradary” informującej o ograniczeniach prędkości i jak sama nazwa wskazuje – o fotoradarach. 

MIO MiVue Drive 65 EU LM Truck

Nawigacja przeznaczona specjalnie dla kierowców zawodowych. Poza nawigowaniem, na pleckach urządzenia jest szerokokątna kamera, która służy za wideorejestrator. Kamera nagrywa w jakości Extreme HD 1296p, co zapewnia dobrą jakość obrazu. W opcji urządzenia jest tryb Truck, który jest zoptymalizowany dla pojazdów powyżej 3.5 tony, dzięki takiemu rozwiązaniu omija drogi, które są niedostępne dla ciężkich pojazdów i optymalizuje trasę najlepiej dla ciężarówek. Nawigacja ma też system, który ostrzega o przekroczeniu pasa ruchu i informuje o korkach i utrudnieniach. Tak samo jak inne urządzenia ma dożywotnią aktualizację map jak również bazę fotoradarów. 

Garmin Overlander

Ta nawigacja jest najdroższą ze wszystkich dotychczas pokazanych, jednak warto o niej wspomnieć. W przeciwieństwie do innych urządzeń jest przeznaczona także dla fanów bezdroży. Poza funkcjami przeznaczonymi dla pojazdów ciężarowych potrafi również wytyczyć trasę dla pojazdów terenowych. Urządzenie posiada mapy topograficzne, a przebytymi trasami można się chwalić w internecie za pomocą aplikacji Garmin Explore. Możemy tam również podejrzeć trasy innych użytkowników. Urządzenie jest odporne na pył i wstrząsy, tak by mogło wytrzymać najtrudniejsze warunki. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*