Nowe technologiePozostałe elementy

Bezpieczeństwo i Wydajność w Śnieżnej Pogodzie: Porównanie Opon Zimowych – Dębica Frigo HP2, Bridgestone Blizzak LM005 i Kleber Krisalp HP3

Bezpieczeństwo i Wydajność w Śnieżnej Pogodzie: Porównanie Opon Zimowych – Dębica Frigo HP2, Bridgestone Blizzak LM005 i Kleber Krisalp HP3
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zmiana opon na zimowe, gdy za oknem temperatura z dnia na dzień staje się niższa, jest kluczowym aspektem zachowania bezpieczeństwa na drodze. Najlepsze opony zimowe to takie, dzięki którym będziesz mógł swobodnie przejechać się nawet w trakcie śnieżycy, gdy drogi będą zakute lodem lub będą mokre i śliskie. Jakie zatem opony zimowe wybrać, gdy na rynku jest ich prawdziwe zatrzęsienie? Przy wyborze warto kierować się jakością, którą mogą poszczycić się takie modele, jak Dębica Frigo HP2, Bridgestone Blizzak LM005, Kleber Krisalp HP3. Który z nich najlepiej sprawdzi się na mokrej nawierzchni? Które zapewnią komfort jazdy nawet na oblodzonej nawierzchni? Czy tanie opony zimowe mają rację bytu a może nie warto oszczędzać na nich i lepiej dopłacić?

1. Co to są opony zimowe i dlaczego są ważne?

2. Opis i charakterystyka Dębica Frigo HP2

3. Opis i charakterystyka Bridgestone Blizzak LM005

4. Opis i charakterystyka Kleber Krisalp HP3

5. Porównanie opon zimowych – Dębica Frigo HP2, Bridgestone Blizzak LM005, Kleber Krisalp HP3

6. Podsumowanie cech wszystkich opon – wybierz najlepsze zimowe opony dla swojego samochodu

Co to są opony zimowe i dlaczego są ważne?

Opony zimowe, zwane również często śniegowymi to opony, które są przystosowane do jazdy na oblodzonych i zaśnieżonych drogach. Bieżniki w oponach zimowych są większe niż w przypadku opon letnich i to właśnie dzięki tej cesze ich przyczepność na drodze jest lepsza. A dlaczego warto kupić dobre opony zimowe a nie wykorzystywać przez cały czas opony letnie bądź kupować opony całoroczne? Z powodu jednej cechy: wytrzymałości na niskie temperatury. Zimówki dobrze sprawdzają się nawet wtedy, gdy na dworze temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Dlatego warto jest zdecydować się na opony zimowe a nie całoroczne. 

Opis i charakterystyka Dębica Frigo HP2

Dębica to jeden z czołowych producentów opon, którego produkty cieszą się ogromną popularnością. Każdy ranking opon zimowych, letnich i całorocznych pełen jest modeli właśnie od Dębicy. Jednym z najpopularniejszych modeli opon oferowanych przez Dębicę jest Frigo HP2. Jest to opona przeznaczona do samochodów mających wysokie osiągi. Indeks nośności w tym przypadku wynosi 96, indeks prędkości to H, opory toczenia sklasyfikowane są na B a przyczepność na C. W dodatku generuje 72 decybele hałasu. Można powiedzieć, że dębica frigo hp2 jest idealna na zimę. 

Opis i charakterystyka Bridgestone Blizzak LM005

Kolejnym ciekawym modelem może okazać się Bridgestone Blizzak LM005. Dlaczego? Cieszy się bardzo dobrymi parametrami – chociażby przyczepnością do nawierzchni, która została sklasyfikowana, jako A. Ma także krótką trasę hamowania (zaledwie 27,2 metra) oraz bardzo wysoką przyczepność podczas pokonywania zakrętów (na poziomie 6,53 metra). Na oponach znajdują się zarówno lamele 2D jak i 3D. A ilość rowków barkowych (które mają zygzakowaty kształt) została zwiększona. To wszystko sprawia, że bridgestone blizzak lm005 sprawdzi się nawet podczas najbardziej srogich zim. 

Opis i charakterystyka Kleber Krisalp HP3

Bezpieczeństwo jazdy w niskich temperaturach mogą ci zapewnić również opony Kleber Krisalp HP3. Opona ma odpowiedni bieżnik, w którym rowki przypominają kształtem literę V. Jest również wykonana ze specjalnej mieszaniny gum, dzięki czemu dobrze radzi sobie podczas niskich temperatur. Mieszanka jest lekka na tyle, że opory toczenia zmniejszają się i dzięki temu można oszczędzić pieniądze na paliwie. Minusem tej opony mogą być dość duże koszty eksploatacyjne, większość modeli tego typu ma oszczędność sklasyfikowaną na poziomie D i C. 

Porównanie opon zimowych – Dębica Frigo HP2, Bridgestone Blizzak LM005, Kleber Krisalp HP3

Każda z przedstawionych opon ma swoje zalety i wady. Dębica to opona klasy budżetowej, za jedną sztukę można zapłacić sporo poniżej 250 złotych. Jest dość głośna i raczej mniej oszczędna niż bardziej. Z kolei Bridgestone Blizzak LM005 jest nieco cichsza, ma lepszą przyczepność na mokrej drodze, ale za to koszt to prawie 400 złotych za oponę. Natomiast Kleber Krisalp HP3 to coś pomiędzy Dębicą a Bridgestone pod względem posiadanych cech – chociaż trzeba mu oddać, że w porównaniu do obu modeli konkurentów, opony Kleber wydają mniej hałasu, dzięki czemu można swobodniej jeździć nimi na dłuższe dystanse. 

Podsumowanie cech wszystkich opon – wybierz najlepsze zimowe opony dla swojego samochodu

Warto dobrać opony zimowe do swojego samochodu w taki sposób, aby nie tylko do niego pasowały, ale również nie stanowiły obciążenia dla portfela. Oczywiście na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, niemniej jednak wszystkie porównane modele świetnie nadają się na zimę do samochodu. W każdym z modeli masz pewność, że zachowasz wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa na drodze, niezależnie od tego czy będzie dobra pogoda, czy też będzie mnóstwo śniegu i lodu. Najlepszy stosunek jakości do ceny będą jednak miały opony Dębica a następne Bridgestone. Kleber może nie spodobać się osobom, które chcą zaoszczędzić na kupowaniu paliwa. 

Zdjęcie: Materiał klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*