Pozostałe elementy

Innowacyjne rozwiązania w samochodach dostawczych – ułatwiają transport

Innowacyjne rozwiązania w samochodach dostawczych – ułatwiają transport
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody dostawcze są nieodłącznym elementem każdej firmy. Dzięki nim transport produktów staje się znacznie prostszy. Oto innowacyjne rozwiązania, które zastosowano w tych pojazdach.

Opel Combo Cargo – systemy wspomagające prowadzenie i manewrowanie

Opel Combo Cargo może pochwalić się wieloma funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jest to niezwykle przestronny samochód, który ułatwi codzienny transport w firmie. Zastosowano w nim aż 19 systemów wspomagających prowadzenie i manewrowanie oraz zwiększających bezpieczeństwo. Jednym z najbardziej praktycznych urządzeń, które umieszczone są w prezentowanym pojeździe, jest kamera cofania Surround Rear Vision. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy w dostawczaku przewożony jest ładunek sięgający niemal po sam dach, a więc i widoczność jest mocno ograniczona. Dzięki kamerze bez problemu będzie można zaparkować praktycznie w każdym miejscu. Combo Cargo posiada również zestaw czujników Flank Guard, które wspomagają kierowcę podczas wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych manewrów. Wyposażenie samochodu można opcjonalnie poszerzyć o elektroniczny system kontroli trakcji IntelliGrip. Jeżeli dostawczak będzie użytkowany na piaszczystych lub zaśnieżonych drogach, to takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę. 

Fiat Doblo XL – transport bez ograniczeń

Kolejnym pojazdem w zestawieniu najbardziej innowacyjnych samochodów dostawczych jest Fiat Doblo XL. Rozwiązania konstrukcyjne, które w nim zastosowano, umożliwiają maksymalne załadowanie pojazdu. Tylne drzwi mają aż 1455 mm wysokości, co jest dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o dostęp do przewożonych produktów. Sama wysokość przedziału ładunkowego to 1550 mm. Samochód posiada nowoczesne tylne zawieszenie typu bi-link. Dzięki niemu bez obaw można zapakować ładunek do maksymalnego obciążenia, wynoszącego 1200 kg i 1450 kg – odpowiednio z przodu i z tyłu.

Volkswagen Caddy z systemem ESP

Volkswagen Caddy to bez wątpienia jeden z najbardziej uniwersalnych samochodów dostawczych, z jakim przyjdzie Wam się spotkać. W tygodniu świetnie sprawdzi się jako pojazd służbowy, a w weekendy – rodzinny. Caddy został wyposażony w system ESP najnowszej generacji. Ma on niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Jest on rozwinięciem układów ABS oraz ASR – łączy w sobie funkcję obydwu systemów. Utrzymuje znakomitą sterowność oraz stabilność pojazdu, a ponadto ułatwia podjeżdżanie oraz zapobiega ślizganiu się kół na mokrej lub zamarzniętej nawierzchni.

Ford Transit Custom – idealny do przewożenia długich przedmiotów i nie tylko

Ford Transit Custom to rewelacyjny samochód dostawczy, w szczególności dedykowany kierowcom, którym zależy na wysokim komforcie i swobodzie przewożenia. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym oferuje szereg możliwości transportowych. Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie specjalnego otworu w przegrodzie, dzięki któremu możliwy jest transport bardzo długich przedmiotów. To, co również jest godne uwagi, to zintegrowany bagażnik dachowy, który w razie potrzeby można rozłożyć bądź złożyć. W Fordzie Transit Custom obecne są także zaawansowane systemy, które ułatwiają codzienną jazdę. Są to m.in. system kontroli pasa ruchu oraz system komunikacji – SYNC, który aktywowany jest głosem.

Volkswagen Transporter – łączy wszystko to, co najlepsze

Volkswagen Transporter wyróżnia się sporą przestrzenią ładunkową, której pojemność to aż 9,3 m3. Pojazdem tym można przewieźć praktycznie wszystko bez najmniejszych problemów. Osiągi Transportera również zasługują na uznanie. Dostępny jest z czterema mocnymi silnikami wysokoprężnymi TDI z technologią Common Rail oraz dwoma silnikami benzynowymi TSI. Jeśli chodzi o wyposażenie, prezentowany samochód dostawczy ma się czym pochwalić. Posiada m.in. system ESP z asystentem hamowania, asystenta zmiany pasa ruchu Side Assist, asystenta parkowania Rear Assist, reflektory przeciwmgielne z możliwością doświetlenia zakrętów, a także innowacyjną funkcję coming/leaving home. Polega ona na opóźnionym wyłączaniu świateł mijania, świateł pozycyjnych z tyłu oraz podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Takie rozwiązanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób wysiadających np. podczas dostarczania towaru. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*