Sprzęt i akcesoriaTuning

Co ułatwi pracę w warsztacie?

Co ułatwi pracę w warsztacie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dobrze wyposażony warsztat to marzenie każdego majsterkowicza. Powinny znajdować się w nim nie tylko podstawowe narzędzia, lecz także meble, które ułatwiają wykonywane czynności i przechowywanie. Dziś podpowiadamy, w jakie sprzęty warto zainwestować, by komfort pracy był jak najwyższy.

Jakie narzędzia warto mieć w warsztacie?

Wyposażenie Twojego warsztatu zależy od tego, czym najczęściej się zajmujesz. Co innego znajdzie się w pracowni elektryka, a co innego u mechanika samochodowego. Dziś skupimy się na narzędziach, które przydają się najczęściej.

  • zestaw kluczy płaskich – w wielu sklepach budowlanych znajdziesz gotowe zestawy kluczy, niezbędne do wykonania najprostszych napraw. Przy zakupie, warto zwrócić uwagę na ilość sztuk, jakość wykonania oraz producenta.
  • zestaw kluczy nasadowych – klucze nasadowe przydają się równie często, co klucze płaskie. Aby ułatwić sobie pracę z nimi, warto dokupić grzechotkę.
  • zestaw śrubokrętów – bez śrubokrętów trudno wykonać jakąkolwiek naprawę. Warto zdecydować się na gotowy zestaw, w którym znajdą się podstawowe rodzaje.
  • młotek – komplementując narzędzia do swojego warsztatu, warto zainwestować w dwa rodzaje młotków – jeden, większy, do grubych śrub, a drugi, mały, do mniejszych elementów.
  • kombinerki – sprawdzą się doskonale, gdy będziemy musieli dostać się do trudno dostępnych miejsc lub gdy potrzebny będzie mocny chwyt.
  • wiertarka – wybierając odpowiednią wiertarkę do warsztatu, warto zwrócić uwagę na jej moc. Standardowe parametry, które pozwalają na wykonanie większości czynności, to 600-1000 kW.

Jakie meble do warsztatu wybrać?

Warsztat to nie tylko narzędzia, lecz także meble. To w nich przechowujemy narzędzia, by zachować porządek i mieć odpowiednią przestrzeń do pracy. Aby miejsce było jak najbardziej funkcjonalne, przydadzą się w nim wszelkiego rodzaju półki, regały oraz szafki. Posłużą one do przechowywania wszystkich niezbędnych narzędzi. Jeżeli w Twoim warsztacie nie ma zbyt dużo miejsca, zainwestuj w tablice narzędziowe. Powieszone na ścianie nie zajmują wiele miejsca, a bez problemu pomieszczą wiele narzędzi i akcesoriów. Ciekawym rozwiązaniem są szafki na kółkach. Co prawda zajmują one nieco więcej miejsca, jednak bez problemu możemy je przestawić w potrzebne miejsce.

Kolejnym podstawowym elementem wyposażenia każdego warsztatu jest stół roboczy. Stół warsztatowy do garażu powinien być funkcjonalny, mieć duży blat, na którym bez problemu wykonasz każdą pracę. Niezwykle istotną kwestią jest jego trwałość. Stół musi być odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i obciążenia, by bez problemu można było na nim trzymać nawet cięższe urządzenia.

Światło w warsztacie

Dobre oświetlenie jest niezbędne do komfortowej pracy w warsztacie. To również ono sprawia, że nasz wzrok nie męczy się zbyt szybko. Lampy warsztatowe zamontowane na suficie gwarantują stabilne źródło światła i doskonale sprawdzą się do napraw przeprowadzanych wewnątrz warsztatu. Warto również zainwestować w wysokiej jakości latarkę, którą można przenosić z miejsca na miejsce lub w razie potrzeby zabrać ze sobą.

Fot.: Markus Spiske/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*