PoradyTuning

Czym jest car detailing?

Czym jest car detailing?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Samochód służy do używania, jeżdżenia to naturalna rzecz. W miarę użytkowania ulega jednak lekkim przybrudzeniom, otarciom i generalnemu podniszczeniu, co jest normalne. Przychodzą jednak takie sytuacje, że auto musi błyszczeć i być w nienagannym stanie. Wtedy z pomocą przychodzi car detailing. Co to jest, kiedy z niego skorzystać i ile może kosztować taka usługa? Już mówimy!

Car detailing – co to takiego?

Ta obco brzmiąca nazwa oznacza z języka angielskiego dopracowywanie detali w aucie. Samochody często nawet po myciu wyglądają, jakby były w kiepskim stanie, chociaż mają zaledwie kilka lat. To kwestia drobnych zabrudzeń i zarysowań, które z czasem kumulują się i wpływają bardzo źle na wygląd karoserii czy tapicerki. Car detailing to takie SPA dla samochodu, w których specjaliści w bardzo dokładny sposób czyszczą, myją, polerują i woskują auto. Dzięki temu procesowi nawet kilkuletni samochód może wyglądać, jak prosto z salonu. 

Do car detailingu używa się specjalnych sprzętów oraz narzędzi. Niektóre części, aby dokładnie je oczyścić i odnowić trzeba wykręcić i dokonać renowacji elementu osobno. W takiej sytuacji najwygodniejszym miejscem do tak precyzyjnej pracy są stoły warsztatowe, tam nawet najbardziej koronkowa robota może być wykonana dokładnie, ponieważ stoły są stabilne, pozwalają na doskonałą organizację pracy oraz przyspieszenie jej tempa. 

Co obejmuje car detailing?

Auto detailing zajmuje się właściwie każdą przestrzenią w aucie. W jego trakcie czyści się samochód nie tylko od zewnątrz, lecz także od środka i nie mamy tu na myśli tylko prania tapicerki. Podczas car detailingu czyszczone oraz odnawiane są także wewnętrzne części auta, wymieniane są filtry oraz inne wymagające tego elementy. Jednym z najważniejszych w auto detailingu procesów jest czyszczenie klimatyzacji, zarówno mechaniczne, jak i chemiczne. Taki zabieg powinien być wykonywany w aucie regularnie, nie tylko podczas dopieszczania samochodu. Eksperci od car detailingu używają profesjonalnego sprzętu oraz preparatów, na przykład od Errecom, które sprawiają, że klimatyzacja jest jak nowa. Dokładne czyszczenie i renowacja nie tyczy się wyłącznie klimatyzacji. Za pomocą specjalistycznych środków oraz chemikaliów, między innymi od firmy Vertion – profesjonalne preparaty do car detailingu, można doprowadzić samochód do naprawdę doskonałego stanu. 

Kiedy warto skorzystać z car detailingu?

Właściciele samochodów kuszą się na auto detailing zazwyczaj tuż przed sprzedażą. Samochód, który mimo wieku wygląda jakby dopiero co opuścił salon, można sprzedać po pierwsze łatwiej, a po drugie, po wyższej cenie. Jednak szkoda wydawać pieniądze na to, by pięknym, odnowionym autem jeździł ktoś inny. Dlatego warto wykonać car detailing co kilka lat, żeby nie tylko poprawić wygląd samochodu, lecz także, żeby utrzymać go przez lata w dobrym stanie. Taka usługa trwa od 3 do nawet 12 godzin i, w zależności od tego, jak długo trwa, może kosztować od 250 do nawet 1300 złotych. Wszystko zależy od tego, jak dokładny detailing chcesz wykonać, ile będzie on trwał, jakie środki zostaną użyte oraz gdzie taką usługę wykonujesz. Zazwyczaj myjnie lub warsztaty w mniejszych miastach mają niższe ceny, niż te w centrum dużych miast. 

Okaż swojemu samochodowi trochę miłości i zadbaj o nie w wyjątkowym stopniu. Dzięki car detailingowi nie tylko sprawisz, że samochód będzie wyglądał na nowy, lecz także opóźnisz jego zużywanie się o co najmniej kilka lat. 

Zdjęcie główne: kaboompics/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*