Gadżety i akcesoria

Czym się różnią od siebie kaski motocyklowe szczękowe i integralne?

Czym się różnią od siebie kaski motocyklowe szczękowe i integralne?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gadżety i akcesoria motocyklowe pozwalają stworzyć unikalną stylizację, ale też zapewniają kierującemu i pasażerom bezpieczeństwo. Wśród niezbędnych elementów odzieży motocyklisty znajdują się kaski. Kask motocyklowy ma chronić czaszkę oraz twarz przed uszkodzeniem w wyniku kolizji lub upadku z maszyny. Rodzaj kasku może determinować jego funkcjonalność oraz wytrzymałość.

Kaski motocyklowe szczękowe – dla kogo?

Kask szczękowy uważany jest za bardzo komfortowy element wyposażenia motocyklisty. Zapewnia dużą wygodę podczas jazdy, ponieważ część, która otacza twarz, może być łatwo otworzona. Dzięki temu nie trzeba zdejmować całego kasku motocyklowego podczas przerwy na kawę lub rozmowę telefoniczną. Kaski motocyklowe szczękowe są dedykowane miłośnikom długich podróży, którzy wyjeżdżają razem z grupą np. na wakacje. Wysokiej jakości produkty zostały wyposażone w funkcjonalne rozwiązania, które ułatwiają użytkowanie kasku. Są to np. nieparujące szyby dodatkowo wzbogacone filtrem przeciwsłonecznym. W kaskach istnieje możliwość wymiany szyby.

Kaski motocyklowe integralne – kto je wybiera?

Kaski integralne to rozwiązanie, które dedykowane jest dla osób uwielbiających szybką, ale bezpieczną jazdę na motorze. Kaski motocyklowe integralne mają aerodynamiczny kształt, przez co opór powietrza podczas jazdy jest mniejszy. Zapewniają doskonałą ochronę, a przy tym są bardzo lekkie. Najlepszej klasy kaski motocyklowe dają użytkownikowi duży komfort w czasie jazdy, mają dobrą wentylację oraz tłumią hałas i absorbują wstrząsy. Kaski motocyklowe mogą być wykonane z polimerów, poliwęglanów, a nawet z włókna szklanego. Wszystkie te materiały cechuje niezwykła odporność na uszkodzenia, doskonała zdolność do amortyzacji wstrząsów oraz lekkość.

Kaski motocyklowe dla dzieci

Kask motocyklowy to obowiązkowy element wyposażenia każdego dziecka, które jeździ na motorze jako pasażer. Młodzieżowe kaski są dopasowane do rozmiaru głowy, dlatego pozwalają na bezpieczne i komfortowe przejażdżki. Kaski chronią przed urazami, ale też mają za zadanie ochronić przed wstrząsami oraz zniwelować nadmierny hałas, który powstaje podczas jazdy. To element, który wybierany jest nie tylko podczas jazdy motocyklem, ale sprawdzi się również w czasie używania quadów. Dziecięce modele charakteryzują się ciekawą kolorystyką, często unikalnym wzornictwem. Wśród produktów znajdują się zarówno kaski integralne, jak i szczękowe. Wszystkie kaski powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, które poświadczają bezpieczeństwo użytkowania.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*