Dla kierowcyGadżety i akcesoria

Uchwyty do telefonu – co najlepiej mieć w aucie? Top 5

Uchwyty do telefonu – co najlepiej mieć w aucie? Top 5
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W samochodzie można posiadać różnorakie wyposażenie dodatkowe. Akcesoria, które montuje się w autach, mają związek z niemal każdym typem użytkowania pojazdu. Należą do nich także uchwyty do telefonu.

Dlaczego warto zdecydować się na uchwyty do telefonu?

Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą funkcją, z jakiej korzystają kierowcy, jest nawigacja. Za pomocą uchwytu można stabilnie zamontować telefon w przedniej części samochodu, na przykład na kokpicie, desce rozdzielczej, kratce od nawiewu lub na przedniej szybie, chociaż nie brakuje i innych rozwiązań. 

Czy uchwyty do telefonu wpływają na większe bezpieczeństwo podczas jazdy?

Zdecydowanie tak. Wydawać by się mogło, że uchwyty na telefon są gadżetem, a nawet niepotrzebnym dodatkiem, jednak nie jest to prawda. Korzystanie ze smartfona, czy innych urządzeń elektronicznych odwracających uwagę od prowadzenia samochodu, jest niezwykle niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu. Zakłada się, że nawet co czwarty wypadek drogowy w Polsce jest spowodowany właśnie nieodpowiedzialnym korzystaniem z telefonu.

Dzieje się tak głównie dlatego, że smartfon jest umieszczony w nieodpowiednim miejscu, na przykład na kolanie czy w schowku za skrzynią biegów lub w innych niekonwencjonalnych miejscach. Uchwyty do telefonu wpływają na większe bezpieczeństwo podczas jazdy, ponieważ są zamontowane tak, że umożliwiają jednoczesne śledzenie wydarzeń na drodze. A żeby skorzystać z niektórych funkcji, często nie trzeba w ogóle patrzeć na telefon, tylko wystarczy mieć go w zasięgu ręki.

Top 5 uchwytów na telefon – jakie akcesoria są najlepsze?

Jak wspomniano wcześniej, na rynku z dodatkowymi elementami wyposażenia auta nie brakuje różnych odmian uchwytów na telefon. Jednak które z nich są najlepsze?

Flex 12

Pierwsze są urządzenia z przyssawką. Można je zamontować na szybie, co wpływa na doskonałą widoczność zarówno tego, co na ekranie smartfona (na przykład aktualnej trasy), jak i wydarzeń na drodze. Przedstawicielem tej kategorii jest na przykład produkt Flex 12. Można go dopasować do każdego modelu telefonu. Ma także regulowane ramię i rozstaw do 8,5 cm.

Ugreen

Drugim produktem w tym zestawieniu jest uchwyt samochodowy na telefon marki Ugreen. Wykonano go z aluminium i PC, a zamontować można go na kratce wentylacyjnej w samochodzie. Rozstaw szczęk to przedział od 6,3 cm do 8,8 cm, a ich grubość to 1 cm. Automatycznie zamykane szczęki znakomicie stabilizują smartfon.

Uchwyt kokpitowy

Trzeci produkt to uchwyt na telefon, który mocuje się na kokpicie auta. Zastosowano w nim grawitacyjną technologię. Jego ramiona automatycznie dostosowują się do szerokości telefonu i mocno go trzymają, nawet w trakcie dynamicznej jazdy. Długość ramienia to 17,5 cm, a kompatybilność urządzenia to od 4 cali do nawet 6 cali.

CD SPIGEN TMS24

Czwarty jest uchwyt samochodowy do slotu CD SPIGEN TMS24. Jak wspomniano wcześniej, w sklepach z wyposażeniem do aut nie brakuje ciekawych rozwiązań, a uchwyt na telefon montowany za sprawą slotu CD jest na pewno jednym z nich. Maksymalny rozstaw szczęk to nawet 8,9 cm. 

Interlook Q005-Silver

Zestawienie zamyka uchwyt na telefon z ładowarką indukcyjną. To rozwiązanie, które zapewnia nie tylko stabilną pozycję smartfona, ale także to, że można go naładować w trakcie podróży. Takim produktem jest uchwyt na telefon Interlook Q005-Silver, który można zamontować na kratce nawiewu. Rozstaw szczęk wynosi od 4 cali do 6,5 cala.

Przeczytaj też jakie gadżety dla kierowcy ułatwią spakowanie się.

Zdjęcie główne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*