Wygląd

Drewno, plastik, a może coś innego? Pomysły na wygląd car audio

Drewno, plastik, a może coś innego? Pomysły na wygląd car audio
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Trudno wyobrazić sobie jazdę samochodem bez towarzystwa ulubionej muzyki. Dobry system car audio to podstawa! Można również zadbać o jego wygląd.

System audio w samochodzie

W każdym samochodzie znajdziemy system audio. W niektórych może być on nieco przestarzały, z kolei w innych – supernowoczesny. Na ogół jednak można wyróżnić kilka podstawowych elementów. Jest to między innymi radio i głośniki, które można bez problemu wyjąć i zamienić na nowe, lepsze i bardziej atrakcyjne wizualnie. Wiele osób decyduje się na takie odświeżenie wnętrza samochodu. Niewielkim kosztem i nakładem pracy można sprawić, że wnętrze kabiny będzie naprawdę dobrze się prezentować, a słuchanie muzyki stanie się czystą przyjemnością. 

Czym się kierować przy wyborze radia i głośników?

Odtwarzacz samochodowy to niezbędny element wyposażenia samochodu, który znacząco wpływa na komfort oraz radość z jazdy. Nic tak nie umili nam podróży, jak ulubiona muzyka. Kupno radia może jednak przysporzyć wiele problemów. Z pewnością duża część osób zastanawia się czym kierować się przy wyborze, oraz który sprzęt będzie najlepiej pasował do wnętrza kabiny pod względem wizualnym. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych produktów, a więc każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Radia samochodowe i inne elementy systemu audio oferowane są w różnych przedziałach cenowych. Najtańsze radio można zdobyć już za kilkadziesiąt złotych, jednak nie zaspokoi ono melomana i fana car audio. 

Podczas wyboru odtwarzacza do samochodu, głośników czy subwooferów należy zastanowić się nad tym, jakie funkcje będą nam potrzebne, jednak nie jest to jedyna kwestia, którą trzeba przemyśleć. Dla tych, którzy interesują się tuningiem, kluczowe znaczenie będzie miał wygląd całego systemu. To, czy nasz system audio będzie się dobrze prezentować, w głównej mierze zależy od materiału, który został wykorzystany do jego wykonania. 

Materiał na car audio

Wygląd wnętrza kabiny pojazdu można poprawić na wiele sposobów. Niektórzy zmieniają obicia foteli, inni wymieniają zegary czy dodają chromowane detale. Aby samochód wewnątrz prezentował się równie pięknie jak z zewnątrz, można pomyśleć o tuningu car audio. Możliwości jest całe mnóstwo, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Wykończenia systemów audio w samochodach zazwyczaj są plastikowe. Nie ma co się oszukiwać – materiał ten nie jest zbyt atrakcyjny pod względem wizualnym, a ponadto jest niezwykle podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Czym więc można go zastąpić? Dobrym pomysłem będzie drewno!

Drewniana elegancja

Drewno to materiał niezwykle elegancki i ponadczasowy – nigdy się nie nudzi. Dlaczego warto pomyśleć o uwzględnieniu drewna w naszym samochodzie? Dzięki temu pojazd stanie się absolutnie unikalny – bo przecież nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Drewniane wykończenie car audio jest zatem dedykowane wszystkim tym, którzy cenią sobie oryginalność i wyrazisty charakter. Jeśli chodzi o wytrzymałość tego materiału, również nie można narzekać. Drewniane elementy charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, a solidne wykonanie jeszcze bardziej poprawi ich odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Drewno dobrze się sprawdzi również, jeśli chodzi o przenoszenie dźwięków i rezonans. 

Choć fakt ten może dziwić, to już od bardzo dawna drewno wykorzystywane jest w motoryzacji. Z tego wspaniałego materiału skorzystali między innymi producenci takich modeli jak: Mercedes w108 Klasy S, Bugatti 57SC czy Aston Martin DB5. Pomimo tego, iż są to luksusowe samochody, nic nie stoi na przeszkodzie, aby niskim kosztem uzyskać choć odrobinę zbliżony efekt w naszym pojeździe. Warto również zaznaczyć, że drewno to materiał w stu procentach naturalny, a więc ekologiczny. Wybierając je zamiast plastiku, postąpimy bardzo dobrze. 

Nagłośnienie w samochodzie a użyte materiały

Jeżeli planujemy od zera rozpocząć budowę systemu audio w samochodzie, warto pomyśleć o uszczelnieniu kabiny, aby stworzyć jak najlepsze warunki akustyczne. Dzięki temu słuchanie muzyki stanie się jeszcze bardziej przyjemne. Niektóre sklepy w swojej ofercie mają specjalne maty aluminiowe lub wykonane z gumy butylowej. Ich zadaniem jest maksymalna redukcja hałasu oraz izolacja drgań i wibracji. Bardzo często są wykorzystywane w motoryzacji, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć ich do budowy naszego car audio.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*