Aktualności

Elon Musk zaprezentował swoją wizję przyszłości

Elon Musk zaprezentował swoją wizję przyszłości
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Z racji uzyskania prestiżowej nagrody Axel Springer Award, znany przedsiębiorca i założyciel SpaceX udzielił wywiadu, na łamach którego przewidział przyszłość motoryzacyjną oraz międzyplanetarne życie człowieka.

Elon Musk przewiduje, że już w ciągu najbliższej dekady udział rynkowy samochodów elektrycznych wyniesie w granicach 70-80%. Dalej, Biznesmen przekonuje, że jednostki spalinowe mogą przetrwać wyłącznie za pośrednictwem hybryd lub poza osobówkami.

Elon uważa również, że rok 2030 będzie graniczną datą wyznaczającą wprowadzenie autonomicznych systemów dla wszystkich nowych samochodów. Rewelacje te sugerują, że przetrwają wyłącznie koncerny, które przyzwoicie zainwestują w badania i rozwój technologii.

Co w sprawie podróży międzyplanetarnych? 49-latek uważa, że najdalej za 6 lat ujrzymy człowieka kroczącego po powierzchni Marsa. Natomiast już za 2 lata, Musk planuje wysłać na powierzchnię planety bezzałogowy statek z kosmicznej stajni SpaceX.

(By Steve Jurvetson – https://www.flickr.com/photos/jurvetson/50280652497/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=93666208)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*