Do auta

Gadżety motoryzacyjne na podróż – nasze TOP10

Gadżety motoryzacyjne na podróż – nasze TOP10
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Długie podróże samochodem mogą bardzo szybko przeobrazić się w niehumanitarne tortury. Zwłaszcza jeśli nie posiadamy pojazdu spełniającego najbardziej wyszukane standardy komfortu. W tym artykule przybliżymy Wam nasze zestawienie dziesięciu najbardziej przydatnych gadżetów motoryzacyjnych.

Inspektor Gadżet

Jako kierowcy, dzielimy akcesoria samochodowe na dwie kategorie – te, które już posiadamy i te, które będziemy mieć. Jednakże niezwykle ciężko jest wybrać te najpraktyczniejsze gadżety z gąszczu akcesoriów produkowanych przez różne marki. Zdarza się również, że nie jesteśmy świadomi istnienia tych z nich, które w niewiarygodny sposób mogą wpłynąć na jakość czasu spędzonego podczas długich tras lub wycieczek samochodowych. Dlatego też dziś zaprezentuję Wam mieszankę oczywistych i nieoczywistych gadżetów motoryzacyjnych. Zaczynamy!

Poduszki samochodowe

Poduszki samochodowe są zwykle w kształcie klasycznego rogalika. To prosty w swej budowie, niedrogi oraz niezwykle użyteczny element wyposażenia pojazdu. Regułą jest, że poduszki te szybko stają się nieodzownym elementem wykorzystywanym przez pasażerów podczas dłuższych podróży. Jest to drobiazg, który znacznie poprawi komfort podróżnych – w tym także kierowcy. 

Pokrowce i maty dla zwierząt

Jeśli często zabierasz najlepszego przyjaciela rodziny w podróż, to z pewnością powinieneś zaopatrzyć się w pokrowce i maty. Przydają się one w celu zachowania podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa. Wielkim plusem tego rozwiązanie jest łatwość, z jaką rozłożyć można ten dodatek. Pokrowce i maty zaoszczędzą wam godziny czyszczenia i odkurzania foteli z sierści.

Pokrowiec przeciwsłoneczny

Lato to okres wzmożonej aktywności turystycznej właścicieli pojazdów, a jak wiadomo wakacje to również wysokie temperatury. Za pomocą tego praktycznego gadżetu w łatwy sposób ochronisz swój pojazd przed palącymi promieniami słońca, które w ciągu zaledwie kilku sekund potrafią zamienić kabinę w istne piekło na Ziemi. O cień jest niezwykle trudno, zwłaszcza że są to najbardziej popularne miejsca postojowe – nie możemy liczyć, że wszędzie uśmiechnie się do nas los.

Pochłaniacz wilgoci

Ten niewielki gadżet w pozytywny sposób wpłynie na podróże podczas jesienno-zimowej aury. Wszechobecna wilgoć dostaje się do wnętrza samochodu razem z podróżnymi – odparowując osiada na szybach i wsiąka w tapicerkę. Niewielkie saszetki wychwycą wilgoć z wnętrza samochodu i poprawią komfort jazdy. 

Organizery

Organizer to jeden z najpraktyczniejszych akcesoriów motoryzacyjnych na naszej liście. Są one szczególnie przydatne podczas podróży służbowych. Każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w dobrej jakości organizer. 

Lokalizator GPS

Lokalizatora GPS nie powstydziłby się sam Inspektor Gadżet. Choć jest to narzędzie, które śmiało można wpisać do kategorii inwigilacyjnej, to nie jest to coś, koło czego można przejść obojętnie. Lokalizator okaże się przydatny w wielu sytuacjach – zwłaszcza podczas prób kradzieży waszych czterech kółek. 

Zestawy głośnomówiące

Nie każdy samochód wyposażony jest w odpowiedni i sprawny zestaw głośnomówiący. A trzeba przyznać, że jest to bardzo przydatny gadżet, który poza swoją praktycznością polepsza również bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu. Za pomocą modułu Bluetooth bez problemu sparujemy smartfon z zestawem głośnomówiącym – od tego momentu Twoje urządzenie automatycznie połączy się z tym dodatkiem podczas wsiadania do pojazdu. 

Wyświetlacz HUD

Wyświetlacz HUD to kolejny futurystyczny dodatek na naszej liście TOP10. Poprawi on komfort podczas jazdy samochodem poprzez zwolnienie nas z obowiązku odrywania wzroku od drogi w celu skontrolowania prędkości samochodu. 

Mata masująca do samochodu

Zdecydowany faworyt zestawienia pod względem komfortu. Gadżet ten przyda się zwłaszcza zawodowym kierowcom, którzy spędzają większą część życia za kółkiem. Od teraz nie będziesz musiał korzystać z usług specjalistów lub kupować aut z wyższej półki.

Przetwornica samochodowa

Przetwornica samochodowa jest niezbędnym gadżetem, który umożliwia ładowanie i korzystanie z różnej maści urządzeń elektrycznych. Urządzenie to podpina się do instalacji zasilania samochodu, dzięki czemu jest w stanie zmienić napięcie 12V na 230V, które obsługuje większość bardziej zaawansowanych urządzeń elektrycznych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*