TechnikaTuning

Jak poprawić dźwięk silnika? Nasze propozycje

Jak poprawić dźwięk silnika? Nasze propozycje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o tym, by Twój samochód pięknie brzmiał, ale nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Zastanawiasz się, jakie są najlepsze sposoby na to, by poprawić dźwięk silnika w samochodzie?

W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, jakie istnieją na to sposoby. Jest ich kilka, a różnią się one pod względem montażu i sposobu działania. Zapoznaj się z nimi i zdecyduj się na sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

Czy warto zmienić dźwięk silnika?

Od kilku lat samochody, które pięknie brzmią i wykazują w ten sposób moc silnika cieszą się dużym uznaniem. Na bok odstawia się komfort jazdy i stawia się bardziej na efekt, który daje samochód podczas jazdy zarówno na miejskich drogach, jak i autostradach. Kierowcy chcą wyróżniać się na jezdni, dlatego tak wiele osób decyduje się na tuning. 

Warto jednak zastanowić się, czy warto? Czy takie zmiany mają wpływ na pracę silnika i wydajność samochodu? Niestety nie, jednak dla fanów nowoczesnych pojazdów mają ogromne znaczenie. To ciekawe, że wielu kierowców uzależnia swoją decyzję co do kupna samochodu od tego, jakie dźwięki wydaje dany pojazd.

Czemu kierowcy chcą zmienić dźwięk silnika?

Czemu tak wiele osób decyduje się na wprowadzenie zmian w dźwiękach, jakie wydaje silnik samochodu? To zmiana, która sprawia, że pojazd bez względu na to, z którego jest roku, a także jak wygląda, wzbudza zainteresowanie i przyciąga spojrzenia innych kierowców. Dzięki temu każde auto może stać się tym podziwianym, a osoby, które będą je słyszeć, zaczną się zastanawiać, jak to możliwe, że taki samochód wydaje z siebie tak piękne i porywające dźwięki? Ty też chcesz osiągnąć taki efekt? W takim razie koniecznie dowiedz się, jakie są sposoby na zmianę dźwięku pojazdu.

Modyfikacja układu wydechowego

Jednym z najpopularniejszych i najlepszych sposobów na zmianę dźwięku silnika jest modyfikacja układu wydechowego. Jest to sposób, dzięki któremu dźwięk silnika zmieni się i będzie zachwycać zarówno kierowcę pojazdu, jak i innych uczestników ruchu drogowego, którzy interesują się motoryzacją. Niestety jest to dość skomplikowana zmiana, która wymaga nakładu pracy, pieniędzy i oczywiście pomocy specjalisty.

Modyfikacja układu wydechowego jest trudna i wymaga doświadczenia, a co więcej, odpowiednich narzędzi. Tak więc osoby, które nie znają się na takich zmianach, nie będą w stanie ich wprowadzić. Szacunkowy koszt, jaki poniesie kierowca przy takiej zmianie, to około 5000–7000 tysięcy złotych. Jednak warto wiedzieć, że cena ta uzależniona jest od marki i roku produkcji samochodu. Im nowszy pojazd, tym droższe są części, które można do niego kupić.

Użycie transmitera dźwięków

Może na początek szukasz czegoś łatwiejszego i tańszego? Jeśli tak, to doskonale sprawdzi się transmiter dźwięków, dzięki któremu będziesz w stanie włączyć dźwięk silnika, który najbardziej Ci się podoba i słuchać go w czasie jazdy. Dzięki temu dźwięk puszczany w odtwarzaczu audio będzie dopasowywać się do obrotów i pracy silnika, przez co poczujesz się tak, jakby to właśnie Twój samochód wydawał takie dźwięki. Niestety takie rozwiązanie sprawia, że tylko kierowca i pasażerowie samochodu będą mogli podziwiać nowe brzmienie pojazdu. Na zewnątrz te zmiany nie będą słyszalne.

Aplikacja na telefon

Kolejnym sposobem na zmianę dźwięku silnika jest aplikacja na telefon. Działa ona mniej więcej tak samo, jak transmiter dźwięków. W tym przypadku również zmiany dostępne są jedynie dla uszu osób, które przebywają w samochodzie. Na zewnątrz jednak nie da się ich usłyszeć. Jednak jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze, niż zmiana układu wydechowego.

Zdj. główne: Tim Mossholder/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*