Car audioMontaże

Gdzie schować przewody od nagłośnienia? Nasze propozycje

Gdzie schować przewody od nagłośnienia? Nasze propozycje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Muzyka jest nieodłączną częścią jazdy samochodem dla wielu kierowców. Słuchanie ulubionej playlisty sprawia, że jazda samochodem staje się przyjemnością. 

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wiele osób zastanawia się, jak zmienić system nagłośnienia w swoim aucie. Ty również chcesz się zdecydować na taką zmianę? W takim razie koniecznie przekonaj się, gdzie możesz umieścić głośniki, a także jak poprowadzić przewody, by były niewidoczne.

Dlaczego kierowcy decydują się na wprowadzenie nowego systemu nagłośnienia do samochodu?

Głośniki do samochodów stają się coraz popularniejsze. Wielu kierowców decyduje się na ich zamontowanie, ponieważ poprawiają brzmienie muzyki. Sprawiają, że w czasie jazdy samochodem można poczuć się jak na koncercie. Dodają mocy i dbają o to, by dźwięk muzyki rozchodził się po całym wnętrzu pojazdu. Dzięki temu z korzyści słuchania muzyki w czasie podróży mogą korzystać zarówno pasażerowie siedzący z tyłu, jak i kierowca i pasażer zajmujący miejsce z przodu. Jeśli zastanawiasz się, jak osiągnąć taki efekt w swoim samochodzie, to musisz dowiedzieć się, gdzie umieszczać głośniki, a także w jaki sposób poprowadzić przewody w aucie.

Gdzie schować subwoofer w samochodzie?

To pytanie zadaje sobie wiele kierowców, którzy chcą wprowadzić nowe i większe głośniki do swojego samochodu. Tak naprawdę istnieje wiele możliwości. Wszystko uzależnione jest od rodzaju głośników, a także ich wielkości. Jeśli decydujesz się na głośniki niskotonowe, to najlepiej umieszczać je w drzwiach samochodu lub w bagażniku. Drugie rozwiązanie jest odpowiednie jedynie w tych modelach, w których bagażnik ma naprawdę sporą pojemność. 

Jeśli jednak zdecydujesz się na mniejsze głośniki do samochodu, to można je postawić nawet na desce rozdzielczej. Bez względu na to, gdzie zdecydujesz się je zamontować, do ich sprawnego działania niezbędne jest przeprowadzenie kabli. W jaki sposób to zrobić?

Jeśli głośniki są w bagażniku – gdzie schować okablowanie?

Duże subwoofery często umieszczane są w bagażniku. Można wtedy zdecydować się na większy rozmiar głośnika, który będzie podkręcać bas. Jednak należy dopasować wielkość głośnika do rozmiaru bagażnika, by nie zająć jego całej przestrzeni. Dodatkowo pojawia się problem, gdzie można schować okablowanie? 

Najlepiej sprawdzać się będzie dodatkowa półka w bagażniku, na której można umieścić nie tylko kable zasilające, ale również wzmacniacze. Jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić nieco więcej miejsca. Dodatkowo takiego rodzaju „schowek na kable od głośnika” może stworzyć niemal każdy, nawet osoby, które nie mają doświadczenia w takich pracach. Jest to również stosunkowo tanie rozwiązanie.

Głośniki w drzwiach samochodu – jak poprowadzić przewody?

Osoby, które mają mniejsze bagażniki, mogą zdecydować się na zamontowanie głośników w drzwiach. Dzięki temu są niemal niewidoczne. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie zajmują cennej przestrzeni, która jest niezbędna do zachowania poczucia komfortu nie tylko przy długich trasach, ale również na co dzień.

W takim wypadku najlepiej zdecydować się na przeprowadzenie kabli w listwach samochodowych. Jest to dość proste zadanie, dzięki czemu za schowanie okablowania nie trzeba będzie dodatkowo płacić mechanikowi. Wystarczy tylko zdjąć listwy w samochodzie, schować kable, by się nie wyginały, a następnie przypiąć listwy na swoje miejsce.

Decydując się na takie rozwiązania, można schować kable nie tylko po to, by zachować porządek i zadbać o estetykę samochodu, ale również po to, by przewody się nie niszczyły i nie zostały wygięte lub przerwane nawet po długim użytkowaniu głośników.

Zdj. głowne: Dennis Brekke/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*