Nagłośnienie

Głośniki wysokotonowe do 500 złotych – nasze TOP 10

Głośniki wysokotonowe do 500 złotych – nasze TOP 10
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz sprawdzonych głośników do swojego zestawu muzycznego? A może dopiero planujesz stworzenie w aucie centrum muzyki? Koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas zestawieniem.

Głośniki wysokotonowe są bardzo ważnym elementem całego zestawu muzycznego. Odpowiadają bowiem za dźwięki wysokie, które powinny charakteryzować się nienaganną jakością. Dzisiaj przedstawiamy nasze TOP 10 głośników wysokotonowych do 500 złotych.

Monacor Dtm-104/4

Ten ważący nieco ponad pół kilograma głośnik cechuje nienaganna stylistyka wykonania, a także jeszcze lepsza jakość dźwięku. Jego wyróżnikiem jest perfekcyjna charakterystyka promieniowania wynikająca z konstrukcji falowodu. Świetnie nadaje się jako zamiennik dla wysokiej jakości zestawów HiFi. Cena tego modelu zaczyna się od 56 złotych. Monacor Dtm-104/4 jest dostępny na aukcjach internetowych oraz w dobrych sklepach muzycznych ze sprzętem audiowizualnym.

STX T.10.800.8.AL

Sprzęt autorstwa polskiego producenta kolumn głośnikowych o ugruntowanej renomie. Firma STX ma 25-letnie doświadczenie w branży audio. To przekłada się na doskonałe produkty o najwyższej jakości dźwięku. STX T.10.800.8.AL są bardzo ciekawą propozycją szczególnie dla tych, którzy mają zamiar tworzyć kolumny od podstaw. Dzięki gwarancji wykonania produktu w Polsce klienci mają pewność otrzymania sprzętu w przystępnej cenie z zachowaniem odpowiedniej jakości.

Głośniki STX T.10.800.8.AL zostały objęte dwuletnią gwarancją polskiego producenta. Cena modelu rozpoczyna się od kwoty 142 złote. Można je znaleźć w najbardziej popularnych serwisach internetowych.

Tonsil GDWT 9/100FP

To tubowy głośnik wysokotonowy o membranie wykonanej z laminatu. Jego cechy charakterystyczne to niewielka waga, która oscyluje w granicach 800 g. Godna uwagi jest również jakość wykonania. Podkreśla to wiele osób korzystających z tego modelu. Podobnie wygląda sytuacja z dźwiękiem, który wypada bardzo dobrze na tle konkurencji z podobnej półki cenowej. Maksymalna głośność 101 dB to bardzo dobry wynik jak na urządzenie w cenie od 79 złotych. 

Peiying PY-AL25A

Głośniki samochodowe jednodrożne, które cechują się doskonałym brzmieniem i designem. Moc urządzenia to 150 W, dzięki którym można otrzymać doskonałą jakość dźwięku. Magnes neodymowy  jako element konstrukcyjny zapewnia właściwą pracę głośników. Głośnik Peiying PY-AL25A wykonano z wysokiej jakości materiałów, co dodatkowo powoduje, że jest to produkt warty uwagi. Cena tego modelu zaczyna się od 45 zł. Jest dostępny w dobrych sklepach muzycznych oraz na stronach producenta i aukcjach internetowych.

Monacor DTM-104/8

Ten wysokotonowy głośnik cechuje solidność wykonania, dzięki czemu oferuje słuchaczom niesamowitą jakość dźwięku. Występuje jako element złożony w zestawach HiFi. Jako głośnik zamienny może zagwarantować doskonałą charakterystykę promieniowania. Dźwięk w serii DTM-104/8 osiąga tak dobre parametry dzięki użytej tekstylnej kopułce.

Cena głośnika Monacor DTM-104/8 zaczyna się od 56 złotych.

JBL Stadium GTO 750T (750-T)

Marka JBL to sprawdzona marka, która już od kilkudziesięciu lat zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości głośników, a także elementów związanych z nagłośnieniem. Model GTO 750T (750-T) jest produktem z najwyższej półki, który cechuje doskonała jakość wykonania oraz wydobywanego dźwięku. Posiada wbudowany filtr górnoprzepustowy oraz doskonale odtwarza wysokie częstotliwości. Cena za zestaw głośników to 419 złotych.

Crunch GTI6.2T 100 W

Głośniki wysokotonowe z serii GTI o jedwabnej kopułce. Moc RMS tego modelu to 100 W. Są bardzo ciekawie wykonane i charakteryzują się oryginalnym brzmieniem. Cena za parę zaczyna się od 129 złotych.

Głośniki Excursion XXX-T1

Samochodowe głośniki o średnicy 70/98 mm niemieckiej marki Excursion. Należą do najgłośniejszych głośników, które można otrzymać na rynku produktów wysokotonowych. Bardzo ciekawe rozwiązania dla fanatyków car audio. Stosowane często na różnego typu targach. Cena za dwie sztuki to 229 złotych. Są dostępne na aukcjach internetowych. 

Crunch DST


Moc RMS tego modelu to 100 W. Moc maksymalna, którą są w stanie osiągnąć, to nawet 200 W. W zestawie są akcesoria montażowe, które pozwalają na bezproblemową instalację. Cena za komplet zaczyna się od 179 złotych.

Bassface XPLT.2

Tej wysokiej klasy głośniki wykonane są z aluminium, a zakończone specjalnym żebrowaniem, aby jeszcze lepiej odprowadzać ciepło podczas pracy. Nienaganna stylistyka zapewnia wspaniały, wyróżniający się wygląd. Dzięki zastosowanemu magnesowi neodymowemu uzyskano tu świetnej jakości dźwięk. Głośniki dostępne są w parach, w cenie 349 złotych.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*