Sprzęt i akcesoriaTuning

Innowacyjne turbiny do Twojego samochodu – poznaj te cuda!

Innowacyjne turbiny do Twojego samochodu – poznaj te cuda!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek motoryzacyjny rozwija się prężnie cały rok. Pojawiają się na nim nowe części do pojazdów różnego typu. Tworzone dzięki nowoczesnej technologii sprawiają, że możliwe jest poprawienie osiągów każdego pojazdu

Jednym z elementów samochodów jest turbosprężarka. Chcesz wiedzieć, jakie turbiny czekają na Ciebie na rynku i zastanawiasz się, która z nich jest najlepsza do Twojego samochodu? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się więcej na ten temat.

Jak działa turbina w samochodzie?

Warto wiedzieć, że turbiny w samochodach mają za zadanie zwiększać moc silnika. Dzięki nim możliwe jest osiągnięcie lepszych wyników bez fizycznego ingerowania w jego pracę. Obecnie turbiny montowane są już w niemal wszystkich samochodach. Jednak jeszcze kilka lat temu część ta była montowana jedynie w sportowych modelach.

Nie można zapomnieć o tym, że jest to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie ekologiczności samochodu. Dzięki turbo możliwe jest płynne zwiększanie obrotów w pojeździe. Dodatkowo nowoczesna technologia i wysokiej jakości materiały, jakie są wykorzystywane do stworzenia turbo do aut, wyróżniają się dużą wytrzymałością. To więc oznacza, że utrzymać je można w doskonałej formie nawet przez wiele lat.

Patrick/unsplash.com

Jakie są rodzaje turbin w samochodzie?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju turbiny do samochodów. Różnią się one przede wszystkim sposobem radzenia sobie ze spalinami. Warto wiedzieć, że obecnie dostępne są turbosprężarki standardowe, Twin Turbo, ze zmienną geometrią, a także Westgate.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie turbo wybierzesz do swojego samochodu. Bardzo ważne jest jednak to, by prawidłowo o nie dbać. Po pierwsze niezbędne jest regularnie wymienianie oleju. Warto również pamiętać, że od razu po uruchomieniu silnika nie można szybko podnosić obrotów, ponieważ to może doprowadzić do uszkodzenia turbo. Po każdym wyjeździe trzeba poczekać, zanim samochód zostanie wyłączony. Jest to czas, w którym turbosprężarka może wrócić do odpowiedniej temperatury przed zgaszeniem silnika.

Standardowe turbiny do samochodu

Jest to najpopularniejsza, a zarazem prosta w budowie turbosprężarka. Warto jednak wiedzieć, że zostaje zastąpiona przez nowoczesne urządzenia, ponieważ ten model nie ma żadnego systemu do kierowania spalinami.

Twin Turbo – nowoczesne turbiny do samochodu

Jest to nowoczesny model, który składa się z dwóch turbin. Działają one równolegle, z czego jedna jest większa od drugiej. Obie pracują zależnie od siebie. Jedna pracuje na niższych obrotach, zaś druga na wyższych. Jest to technologia, dzięki której możliwe jest obniżenie emisji spalin.

Okazuje się, że nowoczesne technologie dbają nie tylko o szybszą jazdę, ale też ekologię. Mniejsza emisja spalin do środowiska to troszczenie się o otoczenie.

Zdj. główne: schuetz-mediendesign/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*