Dla kierowcy

Najlepsze aplikacje do zarządzania pojazdem – TOP10

Najlepsze aplikacje do zarządzania pojazdem – TOP10
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Żyjąc w XXI wieku, ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani przez coraz to nowsze aplikacje i technologie. Jak odnaleźć się w tym gąszczu informacji? W tym artykule prezentujemy listę dziesięciu najciekawszych aplikacji do zarządzania Twoimi czterema kółkami.

1. Google Maps

Doskonale wszystkim znany wynalazek firmy Google idealnie sprawdzi się zarówno na telefonach wyposażonych w system operacyjny Android, jak i iOS od Apple’a. Zbiór dostępnych map to jedna z największych bibliotek kartograficznych na świecie – Google dysponuje wieloma źródłami swoich danych, m.in. satelitami czy danymi użytkowników, które pozwalają wykryć i przewidzieć sytuacje drogowe takie jak korki, wypadki, fotoradary, czy natężenie ruchu na całym globie.

Warto zaznaczyć, że Google Maps ma funkcję sterowania głosem, która znacząco ułatwia i umożliwia posługiwanie się tym oprogramowaniem za kółkiem. Google udostępnia swoim użytkownikom bogatą bazę ważnych punktów, dzięki czemu bez problemu znajdziesz najbliższą stację paliw czy restaurację.

2. iPolak

iPolak to oprogramowanie zaprojektowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Aplikacja powstała z myślą o pomocy podróżującym za granicę Polakom. Program jest do ściągnięcia za darmo na Android i iOS. Dowiesz się z niej nie tylko o koniecznych ubezpieczeniach i dokumentach, które musisz zabrać ze sobą za granicę, ale również o zwyczajach drogowych panujących w obrębie danego kraju.

3. mObywatel

Na miejscu trzecim znajduje się kolejna rządowa aplikacja – mObywatel. Z pewnością słupki popularności tej aplikacji wystrzelą w górę wraz z końcem roku 2020. Wszystko za sprawą zmian przepisów Ustawy o ruchu drogowym wchodzących w życie z dniem 5 grudnia. To właśnie ta data wyznacza dzień, w którym nie będziemy zobligowani do posiadania przy sobie stosownych uprawnień do kierowania pojazdem. 

Warto wspomnieć, że do skorzystania z tego oprogramowania potrzebny jest Profil Zaufany. mObywatel to nic innego jak zbiór wszystkich rządowych dokumentów w jednym miejscu. Trzeba przyznać, że jest to kamień milowy w rozwoju cyfryzacji naszego państwa. Aktualnie mObywatel pozwala na cyfrowe przechowywanie dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego samochodu.

4. Mobilet/Skycash

Parkowanie w centrum zatłoczonego miasta jest prawdziwą zmorą każdego kierowcy. Na miejscu czwartym naszego zestawienia znajdują się dwie aplikacje, które w sposób nieoceniony ułatwiają korzystanie z płatnych parkingów bez konieczności żmudnych wycieczek do parkomatów. Zapomnij o drobnych – telefon w zupełności wystarczy. Za pomocą aplikacji możesz odpowiednio wydłużać lub skracać zaplanowany postój na płatnych parkingach. 

5. RSO

RSO umożliwia przegląd zagrożeń drogowych. Aplikacja poinformuje Cię, gdzie prawdopodobne jest wtargnięcie zwierząt na ulicę, lub gdzie będzie oberwanie chmury. RSO w swoim wachlarzu funkcji posiada również informacje o zdarzeniach drogowych. Można ją zainstalować na telefonach z Androidem i iOS.

6. Fuelio

Absolutny hit wśród kierowców – Fuelio, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Ta darmowa aplikacja pozwala kontrolować spalanie i koszty eksploatacji Twojego auta. Do najbardziej przydatnych funkcji oferowanych przez Fuelio należą przede wszystkim sugestie zmiany stylu prowadzenia samochodu, co przekłada się na mniejsze spalanie. 

7. AutoCB

Aplikacja twórców AutoMapy to stosunkowo świeża produkcja. Jak wskazuje nazwa, AutoCB pozwala prowadzić rozmowy głosowe z innymi użytkownikami oprogramowania, którzy znajdują się w najbliższym otoczeniu. AutoCB to nowoczesny odpowiednik CB Radia. 

8. AutoPay. 

Propozycja ta zainteresuje kierowców uczęszczających autostrady A1 i A4. Ta oficjalna aplikacja pozwala na zautomatyzowanie płatności za przejazd odcinkami autostrad. By z niej korzystać, wystarczy założyć profil pojazdu i podpiąć kartę płatniczą. 

9. Tire Expert.

Ten cyfrowy ekspert wulkanizacji to nasza przedostatnia propozycja. To program, który oferuje zestawienie różnic pomiędzy dwoma wprowadzonymi rozmiarami ogumienia. Ta porównywarka z pewnością przyda się osobom, które chcą zmienić rozmiar kół na inny uwzględniony w homologacji pojazdu. 

10. AlcoDroid –  the Alcohol Tracker.

AlcoDroid to nic innego jak cyfrowy alkomat. To propozycja dla osób, które chcą oszacować stopień swojej trzeźwości. Aplikacja oblicza teoretyczne stężenie alkoholu we krwi kierowcy na podstawie informacji dostarczonych przez użytkownika odnoszących się do ilości i czasu, w którym spożywany był alkohol. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*