Pojazdy przyszłości

Pickup w wersji hybrydowej – czy jest szansa, że powstanie?

Pickup w wersji hybrydowej – czy jest szansa, że powstanie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pickupy od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością. Jednak obecnie na rynku trudno jest znaleźć samochód, który ma tak mały związek z ekologią, jak one. 

To dość spore pojazdy, które zazwyczaj wyróżniają się nowoczesnym wyglądem i wnętrzem, ale wersji hybrydowej nie można znaleźć na rynku. Czy to się jednak zmieni? Czy jest szansa na to, że niedługo pojawi się taki samochód w wersji ekologicznej? Przekonaj się razem z nami!

Czy pickup w wersji hybrydowej będzie dostępny?

To pytanie pojawia się coraz częściej w głowach fanów motoryzacyjnych, a szczególnie tych, którzy uwielbiają pickupy. Warto wiedzieć, że jeszcze do niedawna nie było na to szans i żaden z producentów tych wyjątkowych pojazdów nie miał w planach stworzenia wersji hybrydowej. 

Jednak obecnie wiele się zmieniło. Jeden z producentów chce stworzyć nową wersję Forda F-150, który będzie wyróżniać się nie tylko hybrydowym silnikiem, ale również ogromnym zasięgiem. Plany dotyczące tego samochodu są ogromne, a fani pierwszej wersji czekają na niego z niecierpliwością. Przekonajmy się zatem, czym będzie wyróżniać się ten samochód. Czy zmieniony zostaje jedynie silnik? Czy producent zdecyduje się na wprowadzenie wielu innych zmian?

Czym wyróżniać się będzie pickup Ford F-150 w nowej wersji?

Ford F-150 – to właśnie o nim mowa – ma stać się samochodem hybrydowym, który dba nie tylko o komfort pasażerów i zapewnia duże wrażenia podczas jazdy, ale też zadba o ekologię. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów na całym świecie. Ma przejść zmiany, które sprawią, że będzie ukłonem w stronę środowiska. 

Nowy model ma być wspomagany przez silnik elektryczny. Dodatkowo w jego wnętrzu ma być możliwe bezprzewodowe połączenie z telefonem komórkowym. Dzięki temu komfort kierowcy i pasażera znacząco się zwiększy. Kolejna zmiana, jaka ma zostać zastosowana w tym aucie, to wprowadzenie automatycznej jazdy, dzięki której kierowca będzie mógł pozwolić sobie na większy relaks i odpoczynek nawet na długiej trasie.

Jak to będzie wyglądać? Producent zapowiada, że do silnika V6, w który obecnie wyposażony jest pojazd, zostanie dodany silnik elektryczny, którego moc ma sięgać do 47 KM. Zdaniem jego producenta zasięg silnika na jednym ładowaniu to 1120 kilometrów. Niestety na ten niezwykły model pickupa trzeba jeszcze trochę poczekać. Do premiery coraz bliżej – została ona zaplanowana dopiero na 2021 rok. Obecnie można jednak kupić pojazd w tradycyjnej wersji, w której zachwyca i sprawia, że nie można oderwać od niej wzroku. Już teraz jest to samochód nowoczesny i z klasą. Nie możemy się doczekać nowej generacji.

Czy warto zdecydować się na pickupa w wersji ekologicznej?

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na pickupa w wersji hybrydowej. Warto wiedzieć, że z prostych obliczeń wychodzi, że nowy samochód będzie palić około 10 litrów na 100 kilometrów. Jednak te dane mogą zostać zaktualizowane, ponieważ oficjalne wyniki testów nie zostały jeszcze udostępnione przez samego producenta. Jeśli chcesz zadbać o ekologię, a jednocześnie chcesz mieć w swoim garażu pojazd, który będzie wyglądać zniewalająco i doskonale się prowadzić po każdej nawierzchni, to warto poczekać na premierę odnowionej wersji Ford F-150.

Do premiery jeszcze daleko, a już teraz coraz więcej osób interesuje się tych samochodem. Coraz więcej producentów aut wychodzi naprzeciw ekologii i decyduje się na produkowanie samochodów z silnikiem elektrycznym. Hybrydowe silniki zmniejszają emisję spalin do powietrza, dzięki czemu dbają nie tylko o środowisko, ale również o nasze zdrowie. Warto o tym pamiętać, wybierając kolejny pojazd.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*