Technika

Pomysły na uatrakcyjnienie wyglądu pojazdu – z gustem i nowoczesnością

Pomysły na uatrakcyjnienie wyglądu pojazdu – z gustem i nowoczesnością
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które decydują się na zakup nowego samochodu, zwracają uwagę nie tylko na jego parametry techniczne, ale także na wygląd zewnętrzny. Jak sprawić, aby pojazd stał się jeszcze bardziej atrakcyjny?

Tuning optyczny – co to takiego?

Na pewno każdy z nas spotkał się kiedyś z terminem, jakim jest „tuning”. W przypadku samochodów odnosi się to do wszelkich przeróbek, na które bardzo często decydują się właściciele różnorakich pojazdów. Warto jednak pamiętać, że tuning to nie tylko zmiany w obrębie silnika, układu hamulcowego, czy zawieszania. Istnieje również coś takiego, jak tuning optyczny, którego celem jest poprawa wyglądu zewnętrznego danej maszyny. Najczęściej stosowany jest w przypadku starszych modeli, które bardzo często wymagają odświeżenia i unowocześnienia.

Stary samochód też może się podobać!

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że im więcej lat ma dany samochód, tym więcej ma na liczniku. Liczba przebytych kilometrów znacząco wpływa na stan techniczny poszczególnych podzespołów oraz wygląd zewnętrzny pojazdu. Na szczęście niektóre z części można wymienić, a jeśli chodzi o wygląd – zawsze pozostaje niezwykle popularny tuning optyczny! Jakie są sposoby na uatrakcyjnienie wyglądu pojazdu?

Zastosowanie matowej folii

Jeśli pragniesz nieco podrasować swój samochód i sprawić, by miał niepowtarzalny charakter, świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie matowej folii. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych oklein przeznaczonych do tuningu optycznego. Klienci do wyboru mają wiele kolorów, a nawet wzorów! Większość samoprzylepnych oklein charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, która jest gwarancją odporności na niekorzystne warunki zewnętrzne czy działanie detergentów do mycia aut. 

Nabłyszczanie elementów chromowanych

Aby samochód nabrał blasku i świeżości, warto pomyśleć o nabłyszczeniu wszelkich elementów chromowanych. W tym celu należy zastosować specjalistyczną pastę. Wystarczy nanieść ją na chromowane części, takie jak np. grill czy listwy i cieszyć się z pięknego wyglądu naszego pojazdu. Będzie wyglądał, jakby wyjechał wprost z salonu!

Facelifting

Wielu właścicieli samochodów decyduje się na tzw. facelifting. Jest to zabieg, którego celem jest modernizacja pojazdu za sprawą kosmetycznych przeróbek. Najczęściej podlegają im takie części, jak reflektory, zderzaki, listwy czy atrapa chłodnicy. Jeśli chodzi o wnętrze kabiny, zmiany dokonywane są w obrębie deski i tablicy rozdzielczej. Facelifting to doskonały sposób na unowocześnienie samochodu bez konieczności ingerencji w konstrukcję i parametry techniczne danej maszyny.

Jak odświeżyć wnętrze kabiny?

Co z tego, że nasz samochód z zewnątrz będzie błyszczał, skoro w środku będzie pozostawiał wiele do życzenia? Nie wolno zapominać o wnętrzu kabiny! Dzięki kilku prostym trikom sprawimy, że każdy pasażer doceni nasze starania. W pierwszej kolejności należy zadbać o zapach. Czasami bywa on bardzo uciążliwy i nieprzyjemny. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie odświeżacze powietrza, a nasz pojazd od razu stanie się bardziej atrakcyjny w oczach innych pasażerów. 

Jeżeli chodzi o wygląd kabiny, można wykonać kilka prostych i szybkich modyfikacji, które ją nieco unowocześnią. Wielu kierowców decyduje się na wymianę zegarów i wskaźników lub dodanie do nich chromowanych czy aluminiowych ramek. Jeśli chodzi o kierownicę, można ją uatrakcyjnić dzięki specjalnym obszyciom. Takiego zadania możemy podjąć się sami lub zlecić je specjaliście. Największą zmianą, jaką możemy dokonać w obrębie wnętrza kabiny pojazdu, jest oczywiście zmiana tapicerki. Warto jednak pamiętać o tym, aby tak dobrać kolorystykę i fakturę materiału, by pasował do stylu samochodu.

Najszybszy sposób na odmłodzenie pojazdu – wycieczka na myjnię

Czysty samochód to nasza najlepsza wizytówka. Nawet najdroższy i najpiękniejszy pojazd nie będzie wyglądał zbyt korzystnie, jeśli będzie zaniedbany i ubrudzony. Jeśli w szybki i tani sposób chcemy odmłodzić i uatrakcyjnić wygląd naszego pojazdu, najlepszym rozwiązaniem będzie wycieczka na myjnie. Obecnie kierowcy do wyboru mają myjnie bezdotykowe, automatyczne, ręczne i parowe, z których to każda posiada określone wady i zalety, w zależności od preferencji i wymagań użytkownika. Do najbardziej popularnych zabiegów należą mycie i nabłyszczanie karoserii i wnętrz, mycie felg i opon, a nawet woskowanie. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*