Sprzęt i akcesoriaTuning

Przydatne sprzęty do magazynu

Przydatne sprzęty do magazynu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dobrze zagospodarowany magazyn pozwoli wykorzystać pełny potencjał obiektu, usprawnić operacje logistyczne, a także zapewnić jak najlepsze wykorzystanie powierzchni. Przeczytaj, jakie sprzęty mogą być szczególnie pomocne przy organizacji magazynu. 

Regały magazynowe

Wyposażenie magazynu powinno umożliwiać wygodne składowanie towaru, a przy tym zapewniać bezpieczeństwo pracownikom i zoptymalizowany przepływ produktów. System składowania należy dostosować do specyfiki przechowywanego towaru, a także do branży i wielkości pomieszczenia. Funkcjonalne sprzęty pełnią ważną rolę w obsłudze procesów logistycznych i pozwalają na długotrwałą eksploatację. Projektowanie magazynu ma istotne znaczenie także dla produktywności oraz obniżenia kosztów operacyjnych. Optymalne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej przekłada się na sprawną obsługę klientów i łatwiejszą dystrybucję towarów. Tworząc projekt magazynu, należy pamiętać, że układ pomieszczenia powinien zapewniać bezpieczne i szybkie odnalezienie skatalogowanych produktów i przeniesienie ich w miejsce odbioru czy wysyłki. Ważne, aby projekt magazynu został dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta, tak, aby zwiększyć wydajność firmy. W przypadku towarów o mniejszych gabarytach, świetnie sprawdzają się solidne i wytrzymałe regały półkowe metalowe, które umożliwiają dostęp do magazynowego towaru z obu stron. Jeśli magazynujesz części duże i masywne, warto zainwestować w regały z półkami o dużej rozpiętości, które nadają się do zastosowania w magazynach przemysłowych, do przechowywania ciężkich towarów z dowolnej branży. Na stronie meta-online.pl znajdziesz szeroki wybór różnych systemów regałowych, w tym regałów biurowych, paletowych, wspornikowych czy wielopoziomowych. 

Akcesoria ułatwiające składowanie i transport towaru

Warto zadbać o to, aby w magazynie znalazły się również systemy usprawniające transport, takie jak przenośniki rolkowe z napędem czy przenośniki taśmowe. Automatyczny transport palet i towarów pozwala zoptymalizować koszty operacyjne, zmniejszyć użycie wózków widłowych, a także zmniejszyć ryzyko uszkodzeń towarów. Natomiast przy wyborze wózków warto kierować się najwyższymi parametrami użytkowymi. Do pomieszczeń magazynowych, produkcyjnych czy handlowych często wybierane są modele elektryczne, które pozwalają realizować zadania z dużymi ładunkami z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Ochrona instalacji elektrycznych

Istotnym aspektem przy projektowaniu przestrzeni magazynowej jest również ochrona instalacji elektrycznych przed niepożądanymi obciążeniami oraz zwarciami. W tym celu warto zaopatrzyć się w wytrzymałe złącza kablowe oraz przystosowane do nich obudowy, które charakteryzują się wysokim stopniem wytrzymałości mechanicznej czy też klasy izolacji, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w środowisku pracy o wymagających warunkach. Warto wybrać produkty, które zostały wyprodukowane z zachowaniem rygorystycznych norm przedmiotowych. 

Fot.: Tiger Lily/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*