Sprzęt i akcesoriaTuning

Nietypowe klucze, które powinieneś mieć w swoim warsztacie

Nietypowe klucze, które powinieneś mieć w swoim warsztacie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aby prowadzić swój warsztat lub samodzielnie przeprowadzać naprawy samochodu, należy się zaopatrzyć w profesjonalne urządzenia i narzędzia. Jednymi z akcesoriów, których nie może zabraknąć w garażu, są klucze. Wyróżnia się ich kilka rodzajów, a każdy z nich ma swoje określone przeznaczenie. Chcesz się dowiedzieć, jakie nietypowe klucze potrzebne Ci będą do pracy przy aucie? W takim razie zapoznaj się z naszym zestawieniem.

Klucze płaskie

Podstawowe klucze, których nie może zabraknąć w warsztacie, to modele płaskie. Służą one do odkręcania nakrętek i śrub. Obecnie można kupić klucze płaskie dwustronne, które są uniwersalne. Jeszcze kilka lat temu można było kupić modele, które miały oczko tylko z jednej strony. Ich cechą wyróżniającą jest to, że posiadają metalową płytkę, dzięki której możliwe jest odkręcanie nakrętek i śrub o różnorodnej grubości. Można nimi nie tylko odkręcać, ale również z odpowiednią siłą dokręcić nasadki.

Klucze nasadowe

To kolejne klucze, w które warto się zaopatrzyć. Przeznaczone są do odkręcania i dokręcania śrub. Ich cechą charakterystyczną jest to, że wyposażone są w nasadki, które mają sześciokątny lub dwunastokątny otwór. Tego rodzaju klucze zaskakują swoim wyglądem, ponieważ kształtem przypominają śrubokręt. Wybierając takie narzędzia, warto zdecydować się na uniwersalny zestaw. Dostępna jest w nim rączka, do której można dopasować nasadki z otworami różnej wielkości.

Klucze imbusowe

To klucze mające otwory w kształcie sześciokątnym. Przeznaczane są do wkręcania i wykręcania śrub. Wybierając tego rodzaju narzędzia, warto zwrócić uwagę na to, jakiej są klasy. Polecane są te najwyższej jakości, które wykonane są ze stali chromowo-wanadowej. Najlepsze będą modele hartowane w całości. Dzięki temu będą one się wyróżniać wyjątkową trwałością i posłużą przy wielu naprawach.

Klucze oczkowe

To narzędzia, które najczęściej stosuje się przy naprawach układu paliwowego, hamulcowego lub przewodowego. Pomocne mogą być przy wprowadzaniu zmian lub napraw przy instalacjach gazowych i chłodniczych w samochodach. Polecane są modele wykonane ze stali, które dodatkowo są chromowane. Najpopularniejsze są klucze, które mają oczka odgięte pod kątem dziesięciu stopni. Polecane są również te z odgięciem pod kątem piętnastu stopni.

Klucze gwiazdkowe

Tego rodzaju klucze można rozpoznać po tym, że mają charakterystyczny kształt sześciokątny, który przypomina gwiazdę. Dzięki niemu można osiągnąć lepsze momenty obrotowe niż w przypadku imbusa. Polecane są modele z otworem w środku. Są uznawane za najskuteczniejsze, a to ze sprawą tego, że dają dodatkowe zabezpieczenie przed niekontrolowaną manipulacją.

Okazuje się, że w warsztacie samochodowym powinno znaleźć się naprawdę wiele kluczy. Wybierz te najwyższej jakości i spraw, by naprawianie samochodu stało się dla Ciebie nie tylko możliwe, ale również łatwe.

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*