Aktualności

Renault pracuje nad wykorzystaniem zużytych akumulatorów

Renault pracuje nad wykorzystaniem zużytych akumulatorów
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na konferencji poświęconej zeroemisyjnej mobilności „Renault eWays”, grupa Renault zaprezentowała nowe rozwiązania w kwestii wykorzystania akumulatorów samochodów elektrycznych.

Francuski koncern wspomniał o projektach Advanced Battery Storage i SmartHubs, które są początkiem dwóch ważnych programów w Europie z wykorzystaniem akumulatorów pochodzących z odzysku. Nadrzędnym celem jest zmniejszenie różnic między zużyciem, a produkcja energii elektrycznej w celu zwiększenia udziału energii odnawialnej w miksie energetycznym.

Pierwsza instalacja Advanced Battery Storage powstanie w fabryce George Basse we Francji. Grupa Renault w ramach instalacji marzy o stworzenie inteligentnego ekosystemu elektrycznego, zgodnego z duchem transformacji energetycznej. Z kolei powodem inwestycji były potencjalne zakłócenia częstotliwości prądu w sieci krajowej. Stacjonarne magazynowanie energii stabilizuje sieci energetyczne poprzez ładowanie akumulatorów w okresach spadku zapotrzebowania w fabryce.

Projekt SmartHubs mieści się na terenie West Sussex w Wielkiej Brytanii. Zużyte akumulator będą wykorzystywane obok innych technologii w ramach lokalnego systemu energetycznego, by zapewnić czystszą i tańszą energię dla mieszkańców i przedsiębiorców.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*