NadwozieNowe technologie

Wymiana szyby samochodowej – jak, kiedy i gdzie to zrobić?

Wymiana szyby samochodowej – jak, kiedy i gdzie to zrobić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Problem uszkodzonej szyby w samochodzie spotkał już nie jednego kierowcę i nadal spotyka. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Czy wymiana zawsze jest konieczna? Czy może naprawa wchodzi w grę i jest opłacalna? Czy lepiej jednak wymienić szybę na nową?

Pęknięcie w szybie

Podczas jazdy w warunkach drogowych często dochodzi do zdarzeń, w których pękają przednie lub boczne szyby w samochodach. Nierzadko zdarza się, że jadący tir lub inny pojazd wyrzuca w powietrze kamyczki spod własnych kół. Szczególnie gdy najedzie na pobocze wysłane świeżym żwirem. Trafiają wtedy one prosto w szyby samochodów, które jadą za nimi. Bardzo trudno jest uniknąć takiego zdarzenia. Gdy już dojdzie do uderzenia, trzeba wiedzieć co zrobić z nowo powstałym pęknięciem.

Jak temu zaradzić? 

Przy trafionej szybie nie należy próbować reperować jej własnymi rękami czy z pomocą kolegi. To dość trudna praca i może narazić tylko na niepotrzebne koszta. W dodatku nikt nie będzie ryzykował bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów w razie nieudanej naprawy. Najlepiej w takim wypadku udać się do specjalistycznych zakładów, w których naprawiają tego typu usterki. Świetną renomą w takich zabiegach cieszy się https://hanesco.pl/szyby-samochodowe/. Jest to firma zajmująca się naprawą i wymianą szyb samochodowych w Lublinie. Mają ogromne doświadczenie i wysoko wykwalifikowany personel. Z łatwością radzą sobie z takimi naprawami.

Kiedy wymienić uszkodzoną szybę?

Trzeba wiedzieć, że nie każde pęknięcie szyby da się naprawić. Dlatego nie ma co zwlekać i trzeba jak najszybciej udać się do profesjonalistów. Po sprawdzeniu uszkodzenia, to oni doradzą co dalej zrobić z szybą. Czy cała procedura naprawy będzie możliwa do zrealizowania przez nich. Czy lepsza okaże się wymiana na nową szybę. Mechanicy z Hanesco potrafią naprawić pęknięcie nawet o wielkości monety dwuzłotowej. Ich firma autoszyby Lublin ma najnowocześniejszy sprzęt do obróbki szkła. Cały proces opiera się na klejeniu szyby samochodowej. 

Co zrobić, gdy wiadomo, że naprawa nie ma sensu?

W przypadkach, gdzie szyba jest od razu do wymiany, np. po kolizji lub wypadku. Można skontaktować się z szybami samochodowymi w Lublinie i zamówić odpowiedni egzemplarz do swojego auta. Sklep oferuje niezliczoną ilość szyb samochodowych, zarówno przednich, bocznych, jak i tylnych. W katalogu mają także autoszyby dla dostawczaków i ciężarówek. Znają się na wszystkich modelach i na pewno dobiorą właściwą szybę do danego samochodu. 

Fot.: Joshua Fuller/unsplash.com

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto wykupić AC i OC?
Dlaczego warto wykupić AC i OC?
Eksploracja potencjału dronów w przemyśle i handlu
Eksploracja potencjału dronów w przemyśle i handlu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*