Aktualności

Technologia. Czy warto zainwestować w inteligentne kierunkowskazy?

Technologia. Czy warto zainwestować w inteligentne kierunkowskazy?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku motocykli każde ewentualne zdarzenie drogowe może wiązać się z utratą zdrowia lub życia. Dlatego też, niezwykle ważne jest, by ograniczać poziom ryzyka do minimum. Z pomocą nadchodzi najnowsza myśl technologiczna – inteligentne kierunkowskazy.

Niejednokrotnie zauważyć można sytuacje, kiedy to uczestnik ruchu drogowego, zapomniawszy wyłączyć kierunkowskaz, porusza się po drogach stanowiąc zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych kierowców. W przypadku motocykli takie zachowanie może skończyć się tragicznie. Włączający się do ruchu kierowca – przekonany o swoim prawie pierwszeństwa – może wjechać wprost przed rozpędzony motocykl. Jak tego uniknąć?
Istnieją dwa rozwiązania. Po pierwsze, wiele nowoczesnych motocykli wyposażonych jest w automatycznie wyłączające się kierunkowskazy. Po drugie, możesz wyposażyć się w moduł samoczynnego wyłączania, który wykona brudną robotę za Ciebie. I choć montaż tego typu systemu może być uciążliwy, inteligentne kierunkowskazy okażą się nieocenione podczas wyjazdów w trasę. 

(By User:UCIMBZ, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22826147)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*