Do auta

Android Car – czym jest ta opcja?

Android Car – czym jest ta opcja?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się nad wykorzystaniem Android Car w swoim aucie? Znasz wszystkie możliwości tej popularnej aplikacji? W przygotowanym artykule przedstawiamy dokładnie zasadę działania Android Car.

Tryb samochodowy Android Car to możliwość replikowania wybranych aplikacji z telefonu na ekran w konsoli auta. Warto przyjrzeć się bliżej temu innowacyjnemu rozwiązaniu, które cieszy się dużą popularnością.

Potęga smartfona

Już od kilkunastu lat ten typ urządzeń mobilnych jest bardzo dobrze znany, a także powszechnie używany przez zdecydowaną większość osób. W zasadzie modele standardowe z tradycyjną klawiaturą zostały już dawno wyparte z rynku. Użytkownicy cenią smartfony za funkcjonalność I wygodę użytkową. A to, w połączeniu z systemem Android, sprawia, że ze smartfona korzysta się z prawdziwą przyjemnością.

Największą satysfakcję sprawiają rozbudowane aplikacje pozwalające korzystać z rozmaitych rozwiązań jak np. Google Maps ze świetnie działającą opcją omijania korków. Coraz więcej osób zmotoryzowanych korzysta z tego typu aplikacji na swoich telefonach podczas jazdy. Dlatego właśnie powstała aplikacja pod nazwą Android Car.

Co to jest Android Car?

Android Car jest rodzajem interfejsu, który łączy wygodę użytkowania (duże przyciski) z ograniczoną liczbą funkcji. Wybierając Android Car, można korzystać z telefonu w celu wykonywania połączeń lub też wykorzystywać specjalne aplikacje ułatwiające poruszanie się po drodze i przemieszczanie się na większych dystansach. 

Główne oprogramowanie, z którego można skorzystać, to Google Maps, Waze czy Spotify oraz Google Play Music. Android Car to także wykorzystanie konkretnych komunikatorów, takich jak Messenger, WhatsApp czy Skype. Ciekawym rozwiązaniem jest też funkcja Asystenta Google, który może okazać się nieocenionym wsparciem w trakcie jazdy. Sterując głosem, można bardzo ułatwić sobie jazdę, przekazując odpowiednie komendy programowi, który przetwarza dane otrzymane od użytkownika. 

Wykorzystanie Android Car

Jeśli pojazd ma ekran, aplikacja jest wyświetlana właśnie na nim. Interfejs może przełączać się pomiędzy aplikacją a oprogramowaniem systemowym samochodu. Dzięki temu jeszcze prościej można korzystać ze wszystkich zasobów auta. Na przykład jeśli klimatyzacja sterowana jest za pomocą ekranu dotykowego, nie ma problemu, żeby równocześnie działał Android Auto i system operacyjny samochodu, z którego ją uruchamiamy  

Kierowca może używać aplikacji również za pośrednictwem swojego smartfona. Nie trzeba wówczas łączyć telefonu z ekranem pojazdu. Wystarczy, że aplikacja będzie korzystać z mikrofonu oraz głośników samochodu. Podczas korzystania z Android Car na telefonie nie dojdzie do automatycznego zgaśnięcia ekranu w trakcie dłuższej jazdy. 

Podłączenie smartfona do samochodu umożliwia sterowanie nim za pomocą pokręteł i przycisków konsoli auta, w sposób bardzo wygodny oraz intuicyjny dla kierowcy. Dzięki temu użytkownik nie musi ryzykować ani łamać prawa przez korzystanie z telefonu podczas jazdy. Aplikacja umożliwia wywołanie Google Asystenta przyciskiem kierownicy, co również pozwala na łatwiejsze operowanie systemem za pomocą komend głosowych. Większość samochodów dysponuje dziś jednak ekranem dotykowym, który jest najbardziej intuicyjnym oraz łatwo przyswajalnym sposobem poruszania się po jakimkolwiek systemie. 

Auta kompatybilne z Android Car

Niemal każde auto, w którym pojawia się ekran dotykowy, może korzystać z aplikacji Android Car. Jeśli samochód nie posiada dotykowego ekranu, oprogramowanie będzie funkcjonować we współpracy ze smartfonem. Lista modeli aut, które są kompatybilne z Android Car, jest imponująca. W zasadzie większość współczesnych pojazdów nie ma problemu z jego obsługą.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*