Do auta

Lokalizatory GPS – jak działają i ile kosztują?

Lokalizatory GPS – jak działają i ile kosztują?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lokalizatory GPS to jedne z najlepszych zabezpieczeń na wypadek utraty samochodu. To małe urządzenie pozwala na precyzyjne zlokalizowanie pojazdu za pomocą zaawansowanej technologii. W tym artykule odpowiemy na pytanie – jak działają lokalizatory i ile kosztują!

Lokalizatory wykorzystują technologię satelitarną GPS, umożliwiającą zlokalizowanie dowolnego obiektu na kuli ziemskiej za pomocą wbudowanego modułu satelitarnego. Informacje, po dotarciu do serwerów, przesyłane są do odbiorcy. Warto zaznaczyć, że dzięki zaawansowanej technologii, urządzenia oferowane na rynku bez problemu schowamy wewnątrz kabiny, żeby z dokładnością do kilku metrów wskazywały nam naszą aktualizowaną w czasie rzeczywistym pozycję.

Lokalizator samochodowy GPS jest szczególnie popularny w przypadku drogich samochodów, których właściciele mają więcej zachęt do inwestowania w bezpieczeństwo. Mimo to zwiększająca się dostępność takich rozwiązań powoduje, że rośnie liczba osób wyposażających swoje pojazdy w urządzenia śledzące GPS. 

Pozwala to na zdalne śledzenie skradzionego pojazdu lub nawet powiadomienie właściciela o nieautoryzowanym uruchomieniu silnika. Jeśli taka sytuacja rzeczywiście wystąpi, lokalizator GPS pomoże namierzyć złodzieja w naszym samochodzie i szybko odzyskać własność.

Rodzaje nadajników

Lokalizatory dzielimy na dwie kategorie – wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze nie wymagają troski o stan baterii i nie są narażone na wyjęcie przez amatorów cudzego mienia. Z kolei te drugie są zdecydowanie łatwiejsze w montażu i nie ograniczają przestrzeni wewnątrz pojazdu. 

Pozytywne aspekty urządzenia śledzącego GPS można najlepiej omówić na konkretnym modelu. Ferguson Car Assistant FMB920 to urządzenie posiadające wiele przydatnych funkcji. Zabezpiecza pojazd alarmem przed kradzieżą. Możesz użyć systemu GPS do śledzenia samochodu. Jeśli zainstalujemy dodatkowy sprzęt, możemy skorzystać z dodatkowego monitoringu. Jest to na przykład obraz z kamery na żywo lub informacja o aktualnej temperaturze. Wszystko to pomaga chronić właściciela samochodu przed kradzieżą.

Niektóre z dostępnych na rynku lokalizatorów samochodowych posiadają zaawansowaną funkcję zwaną “geofencing” – najprościej mówiąc jest to swego rodzaju pastuch, który powiadomi nas o opuszczeniu wyznaczonego przez nas obszaru. Nie trzeba wspominać, że to świetny sposób walki z przywłaszczeniem naszego samochodu.

Niektóre urządzenia oferują opcję zdalnego odcięcia paliwa. Choć montaż tego typu zabezpieczenia wymaga uporu i wielu godzin spędzonych w garażu, to okazuje się nieocenione w momencie kradzieży!

Nie należy jednak zapominać, że to nie jedyne funkcje urządzenia. Lokalizator samochodowy, taki jak Ferguson Car Assistant, to nie tylko ochrona, ale wygoda i praktyczne zastosowanie w biznesie i nie tylko.

Na przykład możliwość sprawdzenia przebiegu trasy, zebrania danych o prędkości, przejechanych kilometrach czy pomiaru czasu pracy kierowcy zawodowego. To wszystko to dodatkowe zalety śledzenia pojazdów, cenione nie tylko ze względu na ryzyko potencjalnej kradzieży. Dzięki tej funkcji właściciele firm mogą lepiej kontrolować sposób pracy kierowców, co przekłada się również na optymalizację kosztów. Z udogodnień tych mogą również korzystać właściciele prywatnych pojazdów. To idealny sposób na kontrolowanie członków rodziny, którzy powinni ostrożnie korzystać z pożyczonego samochodu.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*