Dla kierowcy

Aplikacje przydatne kierowcy – nasze TOP 10

Aplikacje przydatne kierowcy – nasze TOP 10
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

ra smartfonów przyniosła ze sobą możliwość posiadania na wyłączność komputera, ogromnej biblioteki oraz centrum rozrywki w kieszeni. W ciągu ostatnich dwóch dekad funkcja telefonu komórkowego uległa znacznej zmianie – obecnie możliwość skontaktowania się ze znajomymi na odległość jest tylko jedną z wielu możliwości tego urządzenia. Tworzymy coraz to nowsze oprogramowanie, które ułatwia nasze życie – zwłaszcza za kółkiem. W tym artykule przedstawiamy zestawienie 10 najbardziej przydatnych aplikacji dla kierowców.

Smartfon

Aplikacje na smartfonie przeznaczone do korzystania w samochodzie przydadzą się nie tylko osobom, które jeżdżą w długie trasy i pracują za kółkiem. Są to również propozycje dla tych poruszających się wyłącznie w obrębie miejskim. Wśród przedstawionych przez nas aplikacji na pewno znajdziesz kilka perełek, które znacznie ułatwią czas spędzony za kółkiem.  

Obecne czasy i rozwój technologiczny pozwala na tworzenie niebagatelnych aplikacji, które mogą na przykład kontrolować wydatki związane z paliwem, analizować styl jazdy w celu poprawy wydajności samochodu, czy też na bieżąco ostrzegać przed utrudnieniami na drodze lub w mieście. Głupstwem byłoby nie skorzystać z tego niezwykłego bogactwa aplikacji dostępnych zarówno na iOS, jak i system Android. 

Oto top 10 najbardziej przydatnych aplikacji na telefon dla kierowców.

  1. Polskie Radio Kierowców

Nowa antena Polskiego Radia, która wystartowała 16 października 2020 roku. To całodobowe interaktywne radio dostępne w technologii DAB plus. Poprzez bezpłatną aplikację na Android iOS program oferuje aktualne informacje odnośnie utrudnień na drogach i prognozę pogody w kilku językach, porady dla kierowców, muzykę, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji. Projekt Trendy jest pierwszym w Polsce 24-godzinnym kanałem informacyjno-edukacyjnym przeznaczonym dla podróżnych.

  1. Kierowca za granicą

Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych przygotował aplikację mobilną na telefon komórkowy, przeznaczoną dla kierowców międzynarodowych. Aplikacja oferuje informacje odnośnie pomocy konsularnej przez polskie placówki dyplomatyczne. Co więcej, informuje, jak udzielić pierwszej pomocy i gdzie znaleźć najbliższą placówkę konsularną.

  1. Truck Parking Europe

Jest to największa darmowa europejska aplikacja z listą parkingów LKW raz stosownym opisem, a w tym segmencie fernfahrer autohöfe. Oprogramowanie jest niezastąpionym towarzyszem wszystkich kierowców ciężarówek w Europie. Jedną z dostępnych funkcji to pogląd na wszystkie postoje samochodów ciężarowych i stacje benzynowe w Europie na powiększonej mapie. Znajdziemy również wykaz ramp do odśnieżania ciężarówek na terenie Niemiec.

  1. Fuelio paliwo i koszty

Ta niezwykle przydatna aplikacja pozwala śledzić wizyty na stacjach benzynowych i związane z nią wydatki na paliwo. Jedną z dostępnych funkcji jest optymalizacja zużycia paliwa. Ogromną zaletą Fuelio jest również to, że w przeciwieństwie do aplikacji Tidal, sprawdzi się podczas zagranicznych podróży. Minusem jest brak stosowny wersji na iOS.

  1. TDapp truck

Kolejna pozycja na naszej liście to aplikacja stworzona z myślą o zawodowych kierowcach, którzy są szczególnie narażeni na groźne i nieoczekiwane sytuacje podczas pracy. Aplikacja pozwala na wezwanie pomocy kierowców przebywających w pobliżu – i to za pomocą trzech szybkich kliknięć.

  1. Truckfly

To aplikacja, za której pośrednictwem znajdziemy najlepsze parkingi i restauracje na terenie Europy. Aktywny system oceniania poszczególnych miejsc pozwala na aktualizację rankingu w czasie rzeczywistym.

  1. Yanosik

Ta pozycja nie będzie zaskoczeniem dla nikogo – to niekwestionowany HIT wśród kierowców. Janosik zawdzięcza swoją popularność przez bogactwo możliwości.  Najważniejszym z nich jest sprawna aktualizowana nawigacja. Poza tym aplikacja ta stanowi kompleksową ochronę przed radarami i kontrolami prędkości.

  1. AutoGuard Dash Cam – Blackbox

To nic innego jak komórkowy odpowiednik czarnej skrzynki. Wideo rejestratory samochodowe cieszą się ogromną popularnością wśród kierowców. To dobry sposób na dochodzenie swoich praw na przykład po stłuczce. Black Box nie tylko rejestruje obraz, ale także śledzi trasę na podstawie danych z GPS. Wysoko zaawansowaną funkcją tego oprogramowania jest również samodzielna analiza ruchu drogowego i wykonywanie zdjęć w przypadku wykrycia niepoprawności.

  1. Revolut

W ostatnim czasie ten wirtualny system płatności zyskuje znacząco na swojej popularności.  Revolut oferuje kursy wyższe niż w przypadku tradycyjnych banków. Co więcej, natychmiastowa możliwość korzystania z usług przewalutowania pieniędzy okazuje się niezwykle przydatna podczas zagranicznych podróży. 

  1. mObywatel

To najważniejsza rządowa aplikacja ostatnich lat. Zyskuje ona na ogromnym znaczeniu w dobie cyfryzacji. Od 5 grudnia 2020 roku do aplikacji można dodać m.in. wirtualne prawo jazdy. mObywatel przypomni także o zbliżającej się potrzebie przeprowadzenia badania technicznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*