Dla kierowcyGadżety i akcesoria

Planujesz zagraniczne wakacje? Zadbaj o ubezpieczenie samochodu

Planujesz zagraniczne wakacje? Zadbaj o ubezpieczenie samochodu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz wyjazd samochodem za granicę w te wakacje? Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą wszystkie konieczne dokumenty, w tym ubezpieczenie samochodu, które będzie honorowane także poza granicami Polski.

Brak ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za granicą może okazać się bardzo kosztowny. Nie chodzi tutaj tylko o kary, ale o fakt, iż ewentualne szkody będziesz pokrywał z własnej kieszeni. Warto przed takimi konsekwencjami się zabezpieczyć, by wyjazd okazał się bezpieczny i bezstresowy.

Ubezpieczenie samochodu za granicą. Najważniejsze informacje

Gdy planujesz podróżować po krajach należących do Unii Europejskiej, nie ma konieczności kupowania dodatkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Wszystkie te państwa honorują polisy odpowiedzialności cywilnej wydane w krajach członkowskich. Natomiast poza granicami Wspólnoty konieczne jest korzystanie z lokalnych polis lub tak zwanej Zielonej Karty, o której przeczytasz później. 

Warto wspomnieć, że korzystając z niektórych polis LINK4, jesteś objęty ochroną ubezpieczeniową także za granicą. Tak jest w przypadku ubezpieczenia turystycznego Podróże+Auto Assistance. Dzięki niemu możesz zabezpieczyć nie tylko auto, ale także siebie i swoich bliskich.

Czym jest Zielona Karta? 

Zielona karta to dokument poświadczający za granicą, że właściciel pojazdu w Polsce posiada ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Musisz go mieć podczas podróży samochodem w następujących krajach: Albanii, Azerbejdżanie, Białorusi, Iranie, Maroko, Mołdawii, Macedonii, Rosji, Tunezji, Turcji oraz Ukrainie.

Dzięki Zielonej Karcie, jeśli spowodujesz wypadek lub kolizję na drodze za granicą, ubezpieczyciel pokryje straty finansowe spowodowane z Twojej nieumyślnej winy na mieniu lub zdrowiu osób trzecich. Natomiast w krajach, które nie honorują zielonej karty, konieczne jest wykupienie ubezpieczenia OC na granicy tego kraju. W innym wypadku nie będziesz miał prawa poruszać się po drogach publicznych. 

OC z Zieloną Kartą w LINK4! 

Mając wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w LINK4 wnioskowanie o wydanie Zielonej Karty jest bardzo proste. Wystarczy tylko zadzwonić na infolinię, poinformować o wyjeździe za granicę, a Zielona Karta zostanie przesłana do Ciebie pocztą. Pamiętaj tylko aby zgłosić chęć wyjazdu odpowiednio wcześnie, by karta zdążyła trafić w Twoje ręce. Nie może ona zostać wysłana za granicę ani być wydana po terminie rozpoczęcia pobytu w innym kraju.

Tego rodzaju polisa, czyli OC z Zieloną Kartą, najbardziej przyda się osobom, które planują wyjazd za granicę, do krajów spoza terenu Unii Europejskiej. W takim przypadku nadal możesz cieszyć się ochroną ubezpieczeniową z zakresu odpowiedzialności cywilnej. W razie spowodowania kolizji, stłuczki czy też wypadku, nie będziesz musiał płacić za szkody z własnej kieszeni.

Zagraniczne wakacje i ubezpieczenie samochodowe – podsumowanie 

Zielona karta OC to praktyczny i wygodny sposób zadbania o ubezpieczenie samochodowe za granicą. Pozwala ono na podróżowanie praktycznie po całym naszym kontynencie, bez konieczności kupowania polisy w każdym kraju, przez jaki będziesz przejeżdżał, lub w jakim będziesz przebywał. Dzięki temu wakacje pozostaną beztroskie, a Ty będziesz mógł skupić się na odpoczynku lub zwiedzaniu. Nie czekaj, wakacje już blisko, wykup OC z Zieloną Kartą w LINK4 już dziś.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*