Tuning

Auto po wypadku – co z nim zrobić?

Auto po wypadku – co z nim zrobić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Miałeś wypadek samochodowy, w którym Twój samochód znacząco ucierpiał i nie do końca wiesz, co możesz z nim zrobić? Podpowiadamy, jakie działanie najlepiej podjąć, aby rozwiązać problem powypadkowego samochodu.

Niestety wypadki oraz kolizje na drogach przydarzają się dość często. Co jednak zrobić, kiedy w takim wypadku lub kolizji Twoje auto zostanie znacząco zniszczone? Podpowiadamy, co najlepiej zrobić z powypadkowym samochodem, aby było to działanie opłacalne i korzystne.

Skup aut powypadkowych

Świetnym rozwiązaniem problemu samochodu po wypadku jest bez wątpienia skup aut powypadkowych Szczecin jest miejscem, gdzie bez problemu sprzedasz swoje auto. Jednak jak dokładnie działają takie miejsca? Do tego rodzaju miejsc możemy sprzedać nawet samochód w złym stanie – przyjmują one samochody używane, zepsute i właśnie powypadkowe. Następnie skupy rozbierają taki samochód na części, które później sprzedają. Skup aut uszkodzonych Szczecin jest więc świetnym rozwiązaniem, kiedy chcesz szybko pozbyć się swojego powypadkowego auta oraz zdobyć gotówkę na ewentualny zakup nowego. Korzystając z usług skupów, nie musisz martwić się tym, czy Twój pojazd jest mocno uszkodzony, czy jedynie posiada kilka wgnieceń, ponieważ tego typu działalności przyjmą auta nawet w bardzo złym stanie.

A jak wygląda proces sprzedaży auta do skupu. Jeśli zdecydujesz się na skup starych aut Szczecin lub inne tego typu miejsce, to w pierwszej kolejności musisz skontaktować się ze skupem telefonicznie. Następnie  pracownicy przyjeżdżają na miejsce, szacują stan pojazdu, a następnie go wyceniają. Koniecznym elementem jest także podpisanie umowy sprzedaży.

Złomowanie auta powypadkowego

Jeśli Twoje auto jest kompletnie zniszczone i okazuje się, że nie ma ono żadnej wartości rynkowej, możesz także zdecydować się na złomowanie. Co prawda oddanie auta na złomowisko nie przyniesie Ci żadnych korzyści finansowych, ale pozwoli Ci na bezpłatne pozbycie się problemu. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy zależy Ci na jak najszybszym pozbyciu się wraku. W przypadku złomowania samochodu musisz koniecznie pamiętać o jednej bardzo istotnej kwestii. Mianowice, aby stacja demontażu, czyli po prostu złomowisko, posiadała upoważnienie wojewody co do wydawania zaświadczeń odnośnie kasacji pojazdu. Dokument ten jest niezbędny, by bezproblemowo wyrejestrować samochód.

Naprawa powypadkowego samochodu – czy jest opłacalna?

Z pewnością zadajesz sobie pytanie, czy nie lepiej byłoby zdecydować się na naprawę swojego powypadkowego samochodu. Otóż i tak, i nie. W rzeczywistości zależy to od dwoch najistotniejszych czynników: w jakim auto jest stanie oraz jaka jest jego wartość rynkowa. W wielu przypadkach jest bowiem tak, że naprawa jest albo niemożliwa, albo jej koszty znacząco przerosłyby wartość pojazdu. Jeśli jednak zależy Ci na naprawie samochodu, to zdecydowanie bezpieczniejszym i rozsądniejszym rozwiązaniem będzie oddanie auta do doświadczonego mechanika, niż samodzielna próba naprawy.

Zdj. główne: Marek Piwnicki/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*