Sprzęt i akcesoriaTuning

Co będzie niezbędne do funkcjonowania warsztatu?

Co będzie niezbędne do funkcjonowania warsztatu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Aby warsztat samochodowy cieszył się zaufaniem, samo doświadczenie mechaników nie wystarczy. Do pełnego profesjonalizmu niezbędne jest wyposażenie w bezpieczny i przydatny sprzęt. Dzięki temu nie tylko bez problemu wykonamy konieczne prace, ale również zadbamy o kompleksową jakość oferowanych usług. Jakie sprzęty są potrzebne, aby nasz warsztat dobrze funkcjonował? W poniższym artykule podpowiadamy!

Podstawowe wyposażenie warsztatu – potrzebne narzędzia 

Urządzając swój warsztat, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór sprzętu, który będzie potrzebny do wykonania różnego typu prac. Wybór urządzeń zależy nie tylko od rodzaju zadań, ale również charakteru naszej pracy i czasu, jaki chcemy spędzać na ich wykonaniu. Poniżej przedstawiamy sprzęty, w które warto zaopatrzyć swój warsztat. 

Co będzie niezbędne do funkcjonowania warsztatu?

Kobyłki i najazdy 

Zwane są inaczej podnośnikami warsztatowymi. Dzięki nim można podnosić pojazdy na wyznaczoną wysokość, wykorzystując do tego mechanizm dźwigni. Dobór kobyłek zależy m.in. od ciężkości samochodu. Kobyłki mogą również odgrywać rolę stojaków, ze względu na możliwość podtrzymywania za ich pomocą arkuszy blatów, czy blach. Dobrze sprawdzą się też jako podwyższenie. Z kolei czynności serwisowe przebiegną znacznie sprawniej, jeśli wyposażymy swój warsztat w najazdy samochodowe. Pozwolą one umiejscowić pojazd w wygodnej pozycji, umożliwiając dostęp do niego z każdej strony. Z ofertą omawianego sprzętu możesz zapoznać się na stronie: https://jptech-maszyny.pl/najazdy-samochodowe-kobylki-warsztatowe.

Kompresor 

To uniwersalne narzędzie pozwoli nam zasilić większość innych sprzętów warsztatowych jak np. szlifierki, wiertarki, czy klucze udarowe. To często wykorzystywane urządzenie, które jest jednym z najbardziej eksploatowanych. Z tego względu warto zaopatrzyć się w kompresor o wysokiej wydajności i niezawodności. To także praktyczne narzędzie, które m.in. usprawnia proces lakierowania wybranych elementów lub jest wykorzystywane do pompowania kół.

Klucze, śrubokręty i inne narzędzia ręczne

To właśnie przy pomocy nieskomplikowanych narzędzi można wykonać podstawowe prace warsztatowe, a co za tym idzie – oferować kompleksowe prace serwisowe. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w kilka zestawów narzędzi. Warto mieć na wyposażeniu m.in. klucze do filtra oleju, jako że jego wymiana to jedno ze standardowych zadań, wykonywanych w warsztacie. Dobrze posiadać także zestaw szczypiec, które mają swoje zastosowanie nie tylko przy pracach samochodowych, ale również typowo elektrycznych. Przydatne w warsztacie są także zestawy kluczy imbusowych, płaskich oraz nasadowych, a także elementy Torx. Przy wyposażeniu swojego warsztatu nie można zapomnieć również o porządnym zestawie śrubokrętów. 

Ściągacze

W swoim warsztacie warto posiadać na wyposażeniu ściągacze do sprężyn, które przydają się np. w sytuacji wymiany amortyzatorów. Potrzebne mogą okazać się także ściągacze do tarcz, kiedy inne narzędzia nie są wystarczająco skuteczne do ich ściągnięcia. Z kolei ściągacze do łożysk dobrze sprawdzą się np. do demontażu kół pasowych, czy wirników. 

Smar 

Warto, aby w naszym warsztacie znalazły się różnego rodzaju smary, które będą dostosowane do charakteru wykonywanych prac. Dobrze byłoby więc posiadać smary wielofunkcyjne, które znajdą szerokie zastosowanie. Z kolei przy ściśle sprecyzowanych czynnościach serwisowych, warto wykorzystywać specjalistyczne smary, które mają konkretne zastosowanie. 

Kosmetyki samochodowe 

Zalicza się do nich przede wszystkim nabłyszczacze, płaszcze polerskie, czy woski. Dlaczego kosmetyki samochodowe są ważnym elementem wyposażenia? Przede wszystkim ze względu na to, że klienci warsztatu lubią zastać swój pojazd w lepszym stanie, niż był przed wizytą u mechanika. Oprócz zadbania o techniczną sprawność samochodu warto przywiązać uwagę do jego wyglądu i względów estetycznych. 

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*