Dla kierowcyGadżety i akcesoria

Gdzie uzyskać najtańszy kredyt na używane auto?

Gdzie uzyskać najtańszy kredyt na używane auto?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Masz na oku wymarzone auto używane i zastanawiasz się nad jego zakupem? Wcale nie musisz angażować całej gotówki, ponieważ z pomocą przychodzą oferty przygotowane przez banki. Zanim jednak zdecydujesz się na przypadkowe rozwiązanie sprawdź, gdzie masz szansę uzyskać najtańszy kredyt na używane auto. 

Kredyt samochodowy, chociaż kojarzy się głównie z pojazdami nowymi, można otrzymać na auta używane. W tym przypadku znaczenie ma m.in. rocznik samochodu, ponieważ banki nie udzielają finansowania na pojazdy kilkunastoletnie. Powód jest prosty – takie auta nie stanowią dostatecznego zabezpieczenia kredytu.

Jaki kredyt na auto używane?

Osoby ubiegające się o finansowanie mają do wyboru kilka form kredytowania:

  • kredyt standardowy
  • kredyt z ratą balonową
  • kredyt 50/50.

To, na które rozwiązanie się zdecydujesz, zależy wyłącznie od ciebie. Kredyt balonowy może być dobrą opcją w przypadku, gdy zamierzasz płacić dużo niższe raty. Zaś kredyt 50/50 to opcja przeznaczona dla osób, które dysponują 100% środków, jednak nie chcą kupować auta za gotówkę.

Więcej informacji na temat kredytu na używany samochód znajdziesz w artykule pod adresem https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-zakup-uzywanego-samochodu/. 

Najtańszy kredyt samochodowy, czyli jaki?

Jeśli wybierasz kredyt samochodowy z uwzględnieniem wyłącznie niskiego oprocentowania, wcale nie musi to oznaczać najtańszego finansowania. Warto bowiem mieć świadomość, że na całkowitą kwotę do spłaty wpływają nie tylko odsetki, ale również koszty pozaodsetkowe. 

Jeżeli zależy ci na wyborze taniego kredytu samochodowego, zwróć uwagę przede wszystkim na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO). Jest to wskaźnik obejmujący nie tylko odsetki, ale też koszty pozaodsetkowe doliczane do miesięcznej raty kredytu. Dzięki temu będziesz mieć dużo szerszy pogląd na ostateczną kwotę do spłaty i dowiedz się, ile faktycznie kosztował cię samochód wzięty na kredyt.

Który bank udzieli taniego kredytu na samochód używany?

Zastanawiasz się, gdzie otrzymasz najtańszy kredyt na samochód używany? Wcale nie musisz zgadywać czy decydować się na przypadkową ofertę, licząc na łut szczęścia. Wystarczy, że skorzystasz z serwisu porównywarkowego, np. finanse.rankomat.pl. Za pomocą dostępnego tam kalkulatora uzyskasz informację na temat finansowania – zgodnie z określonymi przez ciebie parametrami. Potem nie pozostaje nic innego jak porównanie dostępnych ofert – nie tylko pod względem kosztów, ale także wymagań stawianych przez banki.

Tak naprawdę potrzebujesz zaledwie 3 minut, aby uzyskać informację o kredytach samochodowych aż w pięciu bankach: Banku Pocztowym, mBanku, PKO Banku Polskim, Santander Consumer Banku, BNP Paribas. Który z nich będzie miał do zaoferowania najtańsze finansowanie? Skorzystaj z kalkulatora, aby się o tym przekonać. 

Zdjęcie główne: Mike/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*