Sprzęt i akcesoriaTuning

Jakie czujniki zamontować w warsztacie?

Jakie czujniki zamontować w warsztacie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jeżeli posiadasz warsztat samochodowy, z pewnością o tym wiesz. Dbanie o bezpieczeństwo Twoje i Twoich pracowników w tym przypadku wymaga nie tylko zapewnienia odpowiedniej odzieży czy upewnienia się, że maszyny i narzędzia są w dobrym stanie – powinieneś także zainstalować czujniki

Czujnik indukcyjny – postaw na precyzję działania

Czujnik indukcyjny działa na zasadzie zmiany pola elektromagnetycznego na skutek ruchu metalowych elementów. Urządzenie samodzielnie wytwarza zmienne pole magnetyczne, co wzbudza prąd wirowy w przewodniku. W ten sposób dochodzi do zmiany parametrów drgań, a ich amplituda i częstotliwość ulegają zmniejszeniu. Do czego można zastosować tego typu czujnik w warsztacie samochodowym? Urządzenia te są jednymi z najbardziej precyzyjnych i najczęściej stosowanych czujników zbliżeniowych. Oznacza to, że jeżeli istnieje potrzeba wykrycia metalowego elementu w pobliżu czujnika, z pewnością poradzi on sobie z tym zadaniem. Do czego czujnik indukcyjny może przydać się w warsztacie samochodowym? Może pracować jako wyłącznik krańcowy, ułatwiający dozowanie płynów, kontrolować obroty wału przenośnika kubełkowego czy kontrolować zamknięcie zasuwy. Jest też narzędziem idealnym do kontrolowania drgań, które mogłyby wpłynąć na jakość wykonanej pracy lub powodować mikrouszkodzenia w samochodach.

Czujniki zapewniające bezpieczeństwo – ochrona pracowników

Jako pracodawca, musisz dbać o swoich pracowników. Istotne jest, by w warsztacie czuli się bezpiecznie i pracowali zgodnie z przyjętymi zasadami higieny i bezpieczeństwa pracy. Zapewnienie optymalnych warunków może nie być proste, ale jest koniecznością, jeśli chcesz działać zgodnie z prawem. Warto więc zastanowić się, na jakie zagrożenia narażone są osoby regularnie przebywające w warsztacie. Może to być wysokie stężenie tlenku węgla (czadu) lub dwutlenku węgla, a także obecność spalin i oparów płynów samochodowych. W tym przypadku istnieją czujniki bezpieczeństwa zawierające lampki sygnalizacyjne, które zapalą się, kiedy stężenie niebezpiecznych substancji w powietrzu dotrze do określonego poziomu. Stosując je, możesz z łatwością uniknąć narażenia zdrowia i życia Twoich pracowników. Ciekawą ofertę dotyczącą tych i innych czujników, przydatnych w warsztacie samochodowym, znajdziesz na stronie: https://hazbi.com/.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*