Sprzęt i akcesoriaTuning

Jakie narzędzia mieć w warsztacie?

Jakie narzędzia mieć w warsztacie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Domowy warsztat to przydatna rzecz, zwłaszcza przy drobnych awariach czy remontach. Najpierw jednak trzeba go odpowiednio wyposażyć. Zobacz, co warto mieć w warsztacie.

Co warto mieć w swojej skrzynce z narzędziami?

Jeśli lubisz być przygotowany na niespodziewane naprawy czy remonty, musisz zgromadzić najpotrzebniejsze narzędzia budowlane dobrej jakości, aby służyły przez wiele lat. Dzięki domowemu warsztatowi nie będziesz musiał już wzywać specjalistów do bieżących napraw. Jest to szczególnie przydatne w weekendy, święta czy wieczorami, gdy fachowcy biorą spore pieniądze za swoje usługi lub są w ogóle nieosiągalni. 

Domowy warsztat powinien być miejscem, w którym zbierzesz wszystkie potrzebne rzeczy do majsterkowania. Przy jego komplementowaniu kieruj się ich przeznaczeniem oraz umiejętnościami, które posiadasz. Jeśli sam do końca nie wiesz, co chcesz, aby się w nim znalazło, postaw na gotowe zestawy.

Nawet kilkadziesiąt elementów może wejść w skład kompletu do majsterkowania. Podstawą domowego warsztatu powinny być: śrubokręty, klucze nasadkowe, kombinerki czy obcęgi. Dobrze wyposażona skrzynia z narzędziami zagwarantuje ci, że będziesz samodzielny nie tylko podczas napraw w domu, ale także w garażu, gdy zawieszenie audi a6 c5 wymaga wymiany lub chcesz wymienić zawieszenia na pneumatyczne, które znajdziesz na przykład na stronie https://thomasmarkt.com/.  

Ponadto w domowym warsztacie nie może zabraknąć: 

 • szczypiec;
 • śrubokrętów;
 • młotka;
 • poziomicy;
 • kluczy imbusowych;
 • klucza nastawnego;
 • klucza nasadowego z grzechotką;
 • kombinerek;
 • testera napięcia;
 • wiertarki z wymiennymi wiertłami;
 • piłki i brzeszczoty;
 • nożyczek do papieru.

W celu zakupu wszystkich potrzebnych narzędzi udaj się do sklepu budowlanego lub wielobranżowego. Jeśli nie wiesz, które będą dla ciebie odpowiednie, zapytaj sprzedawcę.

O czym jeszcze warto pamiętać w domowym warsztacie? 

Nie możesz zapomnieć także o mniejszym wyposażeniu swojego domowego warsztatu, jak na przykład nakrętki, śrubki, gwoździe czy kołki rozporowe. Innym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest pilnik do metalu, dzięki któremu zrobisz precyzyjne cięcia oraz imadło ślusarskie. Takie narzędzie sprawi, że bez problemu chwycisz i unieruchomisz nawet bardzo małe elementy, co ułatwi ich obróbkę. Pamiętaj także o wykrywaczu napięcia, nożyczkach do papieru i zszywaczu tapicerskim, który przyda się do naprawy szafy czy sofy. 

Jeśli jesteś posiadaczem ogrodu, warto zainwestować również w piłę. Szybkie i bezpiecznie cięcie gałęzi przyda się piłka akumulatorowa. Zaś piła japońska będzie doskonała do przycinania roślin zdrewniałych i drzew dekoracyjnych. W przypadku większych drzew potrzebna będzie piła łańcuchowa. Kupując to narzędzie, warto wyposażyć się także w ostrzałkę, która sprawi, że twój domowy warsztat będzie funkcjonować bez konieczności odwiedzania sklepu.

Fot.: Tekton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*