Dla kierowcy

Najciekawsze akcesoria dla motocyklistów – TOP 10

Najciekawsze akcesoria dla motocyklistów – TOP 10
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów akcesoriów przeznaczonych dla motocyklistów. Przydatne i praktyczne gadżety poprawiają komfort użytkowania motocykla, a także zwiększają przyjemność z samej jazdy. Poznaj 10 najciekawszych dodatków dla każdego fana jednośladów.

TOP 10 ciekawych akcesoriów dla motocyklistów

Akcesoria motocyklowe to różnego rodzaju ubrania, narzędzia, chemia motocyklowa, a także przydatne gadżety ułatwiające codzienną jazdę. Są nie tylko ciekawymi dodatkami, lecz także realnie wpływają na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo kierowcy. Mogą okazać się więc świetnym pomysłem na praktyczny prezent dla każdego wielbiciela motocyklowych wojaży.

Kombinezon przeciwdeszczowy

Dobrej jakości kombinezon przeciwdeszczowy to dodatek, który z pewnością ucieszy każdego motocyklistę. Strój ten doskonale sprawdzi się szczególnie podczas dłuższych wyjazdów i zmiennej pogody. Kombinezon chroni przed zimnem, przemoknięciem, a ponadto zapewnia dobrą widoczność na drodze. 

Grzane manetki

Podgrzewane manetki to gadżet chroniący dłonie przed zmarznięciem. Szczególnie przydatne mogą okazać się podczas jazdy w deszczu lub w nocy, kiedy to temperatura powietrza znacznie spada. Grzane manetki szybko wysuszą także wilgotne, przemoknięte rękawice. Niektóre modele pozwalają na regulację poziomu temperatury oraz wybór trybu pracy.

Kosmetyki motocyklowe i chemia do pielęgnacji odzieży motocyklowej

Kosmetyki motocyklowe dzielą się na preparaty, które dbają o kondycję maszyny oraz nadają jej blasku i świetnego wyglądu. Mowa o woskach, szamponach oraz innych dodatkach, które sprawią, że pojazd będzie prezentował się jak nowy. Warte uwagi są także kosmetyki do pielęgnacji kombinezonów. 

Uchwyt na telefon

Uchwyt na telefon to obecnie podstawa, bez której trudno wyobrazić sobie podróże w dalekie trasy czy poruszanie się po nieznanym mieście. Uchwyty umożliwiają przede wszystkim łatwe korzystanie z nawigacji. Dobrej jakości uchwyty na telefon są odporne na różnego rodzaju wstrząsy, dzięki czemu sprawdzą się podczas jazdy na każdej nawierzchni. Ich montaż jest łatwy i nie wymaga ingerencji w konstrukcję pojazdu.

Interkom

Interkom to niezwykle przydatny i funkcjonalny gadżet. Jest to urządzenie zakładane na kask, pozwalające na komfortową komunikację z innymi motocyklistami. Interkomy sprawdzą się także podczas samotnych wycieczek, w których trakcie umożliwiają słuchanie komunikatów nawigacji lub ulubionej muzyki.

Kamerka sportowa

Kamerka sportowa to fantastyczny gadżet o dwojakim zastosowaniu. Może nagrywać zarówno sportowe wyczyny właścicieli jednośladów, jak również służyć jako wideorejestrator. Umożliwi wgląd w nagrany materiał, na przykład podczas kolizji czy wypadku drogowego.

Gniazdo USB

Motocyklowe gniazdo USB to niezwykle przydatny gadżet, umożliwiający szybkie i łatwe naładowanie urządzenia elektronicznego, takiego jak telefon czy interkom. Doskonale sprawdzi się w trakcie dalszej, wielogodzinnej podróży, kiedy niezbędne jest podładowanie smartfonu lub nawigacji.

Akcesoria bagażowe

Do najpopularniejszych typów akcesoriów bagażowych zaliczyć można torby, sakwy i kufry. Są to gadżety umożliwiające zapakowanie niezbędnych do podróży rzeczy, a także ich bezpieczne przewiezienie. Rozwiązanie to docenią zarówno riderzy wyruszający w dalekie trasy, jak i kierowcy, dla których motocykl stanowi wyłącznie środek transportu do pracy.

Crash pady i gmole

Crash pady i gmole to solidne i trwałe akcesoria służące do ochrony pojazdu w trakcie upadku. Elementy te oddalają motocykl od asfaltu, zapobiegając tym samym jego uszkodzeniu. Spełnią swoją funkcję zarówno podczas niepozornej wywrotki maszyny na postoju, jak i w trakcie kolizji drogowej. Ich montaż jest stosunkowo prosty i nie wymaga ingerencji w konstrukcję motocykla.

Blokada tarcz hamulcowych

Blokada tarcz hamulcowych to jeden ze sposobów na zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą. Blokady tarcz z alarmem to mobilne rozwiązanie, zwiększające bezpieczeństwo pojazdu podczas postoju w dowolnym miejscu. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas krótszych, jak i dłuższych tras, kiedy kierowca nie chce zabierać ze sobą ciężkiego sprzętu zabezpieczającego.

foto

Przedstawione wyżej akcesoria i gadżety to tylko niewielka część spośród tego, co oferuje rynek motocyklowy. Z pewnością jednak każdy motocyklista znajdzie wśród nich coś dla siebie.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*