Dla kierowcyGadżety i akcesoria

Dlaczego warto wykupić AC i OC?

Dlaczego warto wykupić AC i OC?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

O ubezpieczeniu OC i AC powinien pamiętać każdy odpowiedzialny kierowca. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, a jego brak może skutkować wieloma nieprzyjemnościami i wysokimi karami finansowymi. Ubezpieczenie AC jest z kolei opcją dodatkową, a więc nie ma konieczności jego wykupienia. Pomimo tego, warto w nie zainwestować, ponieważ w niektórych sytuacjach może nam przynieść naprawdę bardzo dużo korzyści.

Czym różni się OC od AC?

Wiele osób zastanawia się, czym właściwie różni się OC od AC. Warto zacząć od tego, że, jak już wspomniano na początku, OC jest obowiązkowe, a AC nie wręcz przeciwnie. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zapewnia ochronę poszkodowanym podczas wypadków lub drobnych stłuczek. Jest to także ochrona dla samego sprawcy, ponieważ w przypadku konieczności pokrycia kosztów napraw czy leczenia danej osoby, nie musi on płacić za to z własnej kieszeni. Autocasco, czyli AC, to ubezpieczenie dobrowolne, którego zakres ochrony dotyczy wyłącznie pojazdu osoby, która się ubezpieczyła. W sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia samochodu podczas jazdy lub w trakcie postoju (np. na parkingu), wystarczy zgłosić się do agencji ubezpieczeniowej, a koszty naprawy zostaną przez nią pokryte. Dodatkowe informacje na temat ubezpieczenia AC znaleźć można na stronie https://najtaniejuagenta.pl/tanie-ac/.

Kiedy warto zdecydować się na AC?

Ubezpieczenie AC cieszy się dużą popularnością wśród osób, które są właścicielami drogich samochodów. Warto pamiętać o tym, że AC chroni również w przypadku kradzieży pojazdu, której ryzyko jest znacznie większe, jeśli ktoś jest posiadaczem nowego egzemplarza prosto z salonu. Na autocasco powinna zdecydować się każda osoba, która lubi „dmuchać na zimne” i chce zabezpieczyć się przed wysokimi kosztami napraw. AC najczęściej obejmuje ochronę przed szkodami wyrządzonymi z winy kierowcy, ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, zabezpieczenie przed kradzieżą i przed dewastacją, jednak dokładny zakres w głównej mierze jest uzależniony od wybranego pakietu. Reasumując, na ubezpieczenie AC powinna zdecydować się każda osoba, dla której ważne jest bezpieczeństwo jej samochodu.

Jak znaleźć dobrą agencję ubezpieczeniową?

Znalezienie dobrej agencji ubezpieczeniowej, która proponuje korzystne rozwiązania, w dzisiejszych czasach może być dość trudnym zadaniem. Wszystko ze względu na bardzo dużą liczbę firm, oferujących takie usługi. Współczesny rynek jest przepełniony różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, których oferty często są mocno zawyżone w stosunku do średniej. Jak więc znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę? Zdecydowanie warto skorzystać z porównywarek i kalkulatorów ubezpieczeń OC i AC. Jedną z niezawodnych i cenionych przez wielu klientów, znajdziesz na stronie https://najtaniejuagenta.pl/marka-opel/. W formularzu znajdującym się po prawej stronie, wystarczy wpisać markę i rok produkcji swojego samochodu, a następnie zostaniesz automatycznie przekierowany do szybkiego i niezwykle wygodnego kalkulatora ubezpieczeń.

Fot.: why kei/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*