Dla kierowcy

Najnowocześniejsze myjki ciśnieniowe – ile musisz wydać na dobre urządzenie?

Najnowocześniejsze myjki ciśnieniowe – ile musisz wydać na dobre urządzenie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mycie samochodu to dla wielu osób przyjemność i relaks. Jednak mycie ręczne z wiadrem wody nie przyniesie takich efektów jak to przy pomocy dodatkowych urządzeń. Właśnie dlatego warto zainwestować w myjkę ciśnieniową, która uprzyjemni pracę i da lepsze efekty mycia.

Popularność myjni bezdotykowych pokazała, że ludzie chcą sami myć samochody, jednak albo nie mają gdzie tego robić, albo potrzebują narzędzi odpowiednich do takiego mycia. Jeśli jesteś w tej drugiej sytuacji, to jest dobry moment, żeby pomyśleć o własnym urządzeniu, dzięki któremu umyjesz samochód bez ograniczeń czasowych, spokojnie i dokładnie. 

Myjka ciśnieniowa daje możliwość mycia auta za pomocą piany aktywnej, która jest bardzo ważnym elementem mycia samochodu. To dzięki niej brud przyklejony do lakieru zostaje zmiękczony i jest łatwy do usunięcia bez szkody dla karoserii naszego auta. Dlatego ważne jest, aby myjka miała pianownicę. 

Ciśnienie jest najważniejsze

Najważniejszym elementem każdej myjki ciśnieniowej jest maksymalne oraz robocze ciśnienie wody. To właśnie ciśnienie powoduje, że czyszczenie jest skuteczne, dlatego im większe, tym lepiej. Muszę tu jednak uczulić, że niektórzy producenci podają ciśnienie, które jest generowane przez pompę, a nie to, które otrzymujemy na wyjściu lancy. Uważajmy też na wartości, które są podawane z końcówki rotacyjnej. Taka końcówka nie nadaje się do mycia samochodów, a śmiałkowie podejmujący się mycia za jej pomocą mogą w łatwy sposób uszkodzić lakier samochodu. 

Do mycia samochodu odpowiednia jest lanca o szerokim strumieniu. W przypadku dobrych urządzeń końcówka nie powinna być plastikowa, a mosiężna lub aluminiowa. To bardzo ważne, aby można było dłużej bezawaryjnie użytkować urządzenie. Końcówki metalowe są odporniejsze na niską temperaturę. Jeśli mamy możliwość podłączenia do ciepłej wody, wtedy musimy zwrócić uwagę na to, czy myjka może pracować z takową. Ciepła woda pomoże w dokładniejszym i szybszym myciu. Pozostaje jeszcze wspomnieć o długości węża. Im dłuższy, tym lepiej, ale minimalna długość do wygodnej obsługi to 6 metrów. Jeśli myjka posiada bęben, na który nawija się wąż, to nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Ile kosztują myjki?

Najtańsze myjki ciśnieniowe można dostać już za nieco powyżej 300 zł. Mimo że są to urządzenia renomowanych firm, to do wygodnej pracy warto przeznaczyć minimum 700 zł. Taki budżet pozwala nam już na wybór spośród sporej liczby porządnych urządzeń do mycia nie tylko samochodu, ale również tarasów, kostki brukowej, elewacji czy mebli ogrodowych. W przypadku myjek za około tysiąc złotych niedopuszczalne jest, żeby końcówka lancy była plastikowa. 

W popularnych sklepach ceny myjek ciśnieniowych kończą się na około 2500–3000 zł. Zestawy tego typu są już wyposażone w większość końcówek potrzebnych do spokojnej obsługi całego ogrodu i zapewnią wszystkie funkcje ułatwiające mycie. 

Wybór wśród myjek jest naprawdę spory, więc jeśli do tej pory zastanawiałeś się, czy takie urządzenie jest Ci potrzebne, to nie ma nad czym dłużej myśleć! Czas znaleźć odpowiednie urządzenie, które pomoże nie tylko w myciu, ale również oszczędzi czas i pieniądze.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*