Do autaGadżety i akcesoria

Płukanka do silnika – zadbaj o swoją jednostkę napędową

Płukanka do silnika – zadbaj o swoją jednostkę napędową
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wszystkie elementy w samochodzie są niezwykle ważne i poprawne działanie każdego z podzespołów pozwala na komfortową jazdę. Najważniejszy jest jednak silnik, nie bez przyczyny nazywany sercem pojazdu. Tylko jednostka napędowa w dokonanej kondycji będzie spełniać swoje zadanie, dlatego tak ważne jest, aby każdy kierowca odpowiednio o nią dbał. W poniższym wpisie pokrótce przedstawimy, na co zwracać uwagę i jak przeciwdziałać zużywaniu się silnika. Zapraszamy.

Olej silnikowy

Prawidłowe smarowanie silnika to klucz do jego prawidłowego działania i w dużej mierze odpowiada za jego długowieczność. Dla­te­go tak waż­ne jest sto­so­wa­nie wysokiej jakości oleju, odpowiednio dostosowanego do rodzaju danej jednostki napędowej. Aby prawidłowo spełniał on swoje zadanie powinien posiadać on parametry zgodne z zaleceniami producenta samochody. Eksperymentowanie z jego lepkością może doprowadzić do poważnych awarii

Olej silnikowy będzie spełniał swoją rolę tylko pod warunkiem, że będzie w doskonałej kondycji. Po pewnym czasie dochodzi do jego degradacji i traci on swoje początkowe właściwości, dlatego tak ważna jest jego regularna wymiana. Nie ma tu jednej utartej reguły, jak często należy to robić – zależy to zarówno od samochodu, jak i samego środka smarnego. W zdecydowanej większości aut będzie to przedział pomiędzy 10 a 15 tys. kilometrów.

Płukanie silnika

Olej silnikowy poza smarowaniem odpowiada także za usuwaniu z silnika nieczystości. Nie zawsze jednak w całości pozbędzie się wszystkich zabrudzeń, a w silniku powoli gromadzić się będą różnego rodzaju osady. 

Dlatego przed wymianą oleju warto wyczyścić jednostkę napędową przy pomocy specjalnego środka. Płukanka do silnika TEC 2000 Engine Flush to preparat o doskonałych właściwościach i precyzyjnie dobranym składzie. Jest uznawany za jeden z najbardziej skutecznych płynów do czyszczenia wnętrza silnika – pozwala na to specjalna kompozycja detergentów i związków powierzchniowo-czynnych. Dzięki niemu dokładnie wyczyścisz cały układ rozpuszczając wszystkie osady w tym najgroźniejszy nagar. Dzięki temu zwiększysz ochronę silnika i przywrócisz jego pierwotne parametry. Płukanka jest niezwykle prosta w użyciu – wlewamy ją do oleju bezpośrednio przed jego wymianą i zostawiamy auto na biegu jałowym na kilkanaście minut. Nie potrzebujemy żadnego sprzętu ani mnóstwa czasu – to nowoczesne rozwiązanie dla każdego kierowcy.

Dobrej jakości paliwo

Silnik jest również bardzo wrażliwy na jakość paliwa – szczególnie dotyczy to nowoczesnych jednostek wysokoprężnych. Coraz bardziej zaawansowane technologie potrzebują efektywnego spalania do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego tak ważne jest tankowanie na sprawdzonych stacjach paliwowych, gdzie mieszanka jest stale kontrolowana i badana. Przede wszystkim powinny zostać zachowane warunki tankowania tak, aby do baku nie dostawały się drobne zanieczyszczenia spowodowane brudnymi zbiornikami i przewodami na stacji. Jeżeli skusimy się na tanie paliwo z nieznanego źródła, chwilowa oszczędność szybko może zamienić się w ogromne koszty napraw i konieczność wymiany silnika.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą TEC2000 – dodatki do paliwa i wiele innych środków do pielęgnacji samochodu. Zapraszamy!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*