Aktualności

Najnowszy Nissan LEAF z sygnałem dźwiękowym Canto

Najnowszy Nissan LEAF z sygnałem dźwiękowym Canto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najnowszy model rocznikowy japońskiego producenta został wyposażony w nowatorskie technologie i innowacyjne rozwiązania pod względem bezpieczeństwa. W pełni elektryczny LEAF trafił do sprzedaży już w połowie lipca, a razem z nim charakterystyczny sygnał dźwiękowy systemu ostrzegawczego.

Nissan oficjalnie ogłosił rozpoczęcie sprzedaży tegorocznej wersji w pełni elektrycznego modelu LEAF. Została ona wyposażona w zmodernizowane kluczowe elementy podnoszące poziom bezpieczeństwa. Samochód nie tylko zapewnia jeszcze lepsze doświadczenia z jazdy, ale również większą ochronę dla pieszych znajdujących się nieopodal maszyny.

W LEAF 2022 znalazł się nowy dźwiękowy system ostrzegawczy pojazdu o nazwie „Canto”. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby emitować sztucznie symulowane dźwięki jazdy i ostrzegać innych uczestników ruchu o swojej obecności na drodze.

To szczególnie ważne w przypadku silników elektrycznych, które są wyjątkowo ciche. Stanowi to poważne zagrożenie w ruchu ulicznym. Na szczęście, opracowana przez inżynierów dźwięku sygnatura audio znalazła się w najnowszym modelu. Co ciekawe, ton i wysokość dźwięków zmienia się w zależności od tego, czy kierowca przyspiesza, zwalnia czy też cofa.

(Fot. materiały prasowe Nissan)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*