Nowe technologie

Nie taki zwykły wideorejestrator – sprawdź IKOL SVR Dashcam!

Nie taki zwykły wideorejestrator – sprawdź IKOL SVR Dashcam!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kierowcy przyzwyczaili się już do obecności wideorejestratorów na rynku oraz w samochodach. Nagrywanie trasy stało się tak powszechne, że na nikim nie robi wrażenia, a mała kamerka samochodowa coraz częściej stanowi podstawowe wyposażenie auta. Jednak i w tej technologii, jak w każdej innej, która nie chce odejść w zapomnienie, zaszły zmiany, które nie tylko sprawiają, że jeździ się bezpieczniej, ale też sam pojazd zyskuje dodatkową ochronę.

Mowa o IKOL SVR Dashcam – połączeniu systemu radiowej lokalizacji pojazdów z wideorejestratorem oraz GPS. Mnogość funkcji jaką daje połączenie trzech różnych urządzeń niesie za sobą ogromne możliwości. Jakie? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, zapraszamy do lektury!

Radiowe zabezpieczenie pojazdu w wideorejestratorze

System IKOL SVR Dashcam to przede wszystkim zabezpieczenie antykradzieżowe, które umożliwia namierzenie pojazdu po kradzieży. Lokalizacja opiera się na nadajnikach radiowych (nie mylić z nadajnikami GPS, o których będzie mowa później). Ich przewaga nad lokalizatorami GPS polega głównie na tym, że nie działają na nie popularne zagłuszarki. Sygnału radiowego nie da się także zniwelować ukrywając auto – nadajnikowi radiowemu nie straszne więc garaże, parkingi podziemne czy stalowe kontenery. 

Po kradzieży urządzenie jest uruchamiane zdalnie, a następnie namierzane przez ekipę poszukiwawczą oraz policję. Potem następuje odzyskanie i przekazanie samochodu jego prawowitemu właścicielowi. Skuteczność w ochronie pojazdów wynosi całe 98% – to najbardziej pewna metoda zabezpieczenia auta na rynku.

Niezwykły wideorejestrator SVR Dashcam

Najbardziej widoczną częścią systemu jest wideorejestrator SVR Dashcam. Nie jest to jednak zwykła kamera samochodowa – posiada szereg funkcji, które nie tylko pozwalają na rejestrację trasy, ale też stanowią dodatkowe zabezpieczenie na wypadek kradzieży samochodu. Pierwszą, o której warto wspomnieć jest niewątpliwie opcja transmisji na żywo, za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKOL Tracker. W każdym momencie możesz zobaczyć co się dzieje z Twoim samochodem – nie tylko z widoku przez przednią szybę, ale też w kokpicie. W razie kradzieży więc, szybko zobaczysz kto dopuścił się zbrodni, a przekazując wizerunek sprawcy policji, na pewno przyspieszysz jego ujęcie.

Obustronna kamera również jest elementem, który warto docenić. Jakość Full HD, w której nagrywa widok przez przednią szybę, pozwala na bezproblemowe odczytanie tablic rejestracyjnych w przypadku kolizji lub innych zdarzeń drogowych. Natomiast jakość HD kamery nagrywającej kokpit pozwoli dokładnie sprawdzić co robił kierowca podczas jazdy. Jest to niezwykle użyteczny element w przypadku samochodów służbowych – jeśli nastąpi wypadek drogowy, można sprawdzić czy kierowca zachował wszystkie środki ostrożności, np. spojrzał w lusterko, nie rozmawiał przez telefon, miał zapięte pasy itp.

Funkcji jest wiele więcej, a każda z nich nie tylko przyczynia się do bezpieczniejszej jazdy, ale też uszczelnia system ochrony samego pojazdu. Wśród nich możemy wymienić choćby automatyczne zapisywanie nagrań z niebezpiecznych manewrów i innych zdarzeń, komunikaty głosowe, możliwość pobierania nagrań przez Wi-Fi czy zapętlone nagrywanie. Dlatego też wideorejestrator SVR Dashcam można zdecydowanie uznać za niezwykły.

System GPS w systemie IKOL SVR Dashcam – wsparcie dla wideorejestratora

Ostatnim komponentem w systemie IKOL SVR Dascham jest GPS, który umożliwia śledzenie bieżącej pozycji pojazdu, przeglądanie historii tras, a także dostęp do raportów i alertów. Dzięki niemu można monitorować auto oraz poprawić styl jazdy. Natomiast dzięki samym alertom masz informację na bieżąco czy na pewno stoi w pozostawionym miejscu lub czy osoba, której pożyczasz samochód należycie go użytkuje. Można więc spokojnie powiedzieć, że GPS jest w tym wypadku idealnym uzupełnieniem dla wideorejestratora Dashcam.

IKOL SVR Dashcam – niezwykły system, niezwykły wideorejestrator.

Jak widać, IKOL SVR Dashcam to niezwykłe połączenie systemu radiowego, wideorejestratora oraz GPS. Jego możliwości sięgają dużo dalej niż to, co opisane powyżej. Aby się o tym przekonać serdecznie zapraszamy na stronę ikol.pl, na której znajduje się pełna oferta. Wypełniając na stronie formularz kontaktowy możesz też zadać nam własne pytania – z chęcią na nie odpowiemy, aby przybliżyć Ci każdy szczegół systemu.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*