Pozostałe elementy

Współczesne kluczyki samochodowe – na co pozwalają?

Współczesne kluczyki samochodowe – na co pozwalają?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie rynek motoryzacyjny rozwija się dynamicznie. Każdego sezonu pojawiają się nowości, które zachwycają miłośników samochodów. Zmiany dotyczą nie tylko wyglądu aut i ich parametrów, ale również kluczyków. 

Pojawiają się nowatorskie rozwiązania, dzięki którym obsługa samochodu staje się łatwa i komfortowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem.

Nowoczesne kluczyki samochodowe – dopasowane do kierowcy

Na rynku pojawiają się samochody, w których kluczyki doskonale dopasowują się do kierowcy. Można w nich zanotować, że jednym pojazdem jeździ dwóch różnych kierowców, dzięki czemu pojazd będzie się dopasowywać do ich indywidualnych potrzeb i upodobań. To mniej więcej oznacza, że kiedy jeden z kierowców zbliża się do pojazdu, fotel w samochodzie ustawiany jest tak, by znajdował się w pozycji, którą ustawiła sobie dana osoba. To jednak nie wszystko – współczesne kluczyki mogą nawet uruchomić radio i włączyć ulubioną stację. Są to bardzo ciekawe rozwiązania, które sprawiają, że właściciele auta nie muszą za każdym razem ustawiać fotela według swoich preferencji lub włączać wybranej stacji. Jakie jeszcze rozwiązania oferują kluczyki do nowoczesnych samochodów?

Możliwość otwierania samochodu na odległość

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale istnieją kluczyki, które automatycznie uchylają drzwi, kiedy właściciel zbliża się do samochodu. Dzięki temu nie trzeba ciągnąć za klamkę lub wsadzać kluczyka do zamka. To działa również w drugą stronę. Jeśli drzwi samochodu nie zostaną dokładnie zamknięte, to po oddaleniu kluczyka na odpowiednią odległość samochód sam domknie wszystkie pary. To kolejne zabezpieczenie, dzięki któremu zmniejsza się ryzyko kradzieży. Takie kluczyki dostępne były już lata temu, jednak obecnie ta technologia została rozwinięta, dzięki czemu działa sprawniej i obserwuje się coraz mniej awarii w tym systemie.

Kontrolowanie parametrów pojazdu z kluczyka

Dużym udogodnieniem są kluczyki samochodowe, które mają wbudowany mały komputer i wyposażone są w miniekran. Na nim można wyświetlić informacje na temat samochodu. Co dokładnie można wyczytać z takiego kluczyka? Widnieje na nim informacja, gdzie znajduje się samochód, czy wszystkie drzwi są zamknięte, czy światła zostały zgaszone, czy silnik jest wyłączony. To jednak podstawowe informacje. Dodatkowo można sprawdzić wiele parametrów pojazdu. Można się dowiedzieć, jaki poziom paliwa lub energii ma pojazd. Pojawia się również informacja na temat ciśnienia w oponach i poziomu zużycia bieżnika. Sprawdzić można również ilość płynu do spryskiwaczy, poziom oleju. Dzięki temu właściciel ma informacje na temat tego, kiedy należy udać się do serwisu. To sprawia, że użytkowanie auta staje się o wiele prostsze.

Kluczyk do samochodu z aplikacją na telefon

Obecna technologia pozwala na połączenie kluczyka do samochodu z telefonem. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon, by móc z jego poziomu obsługiwać samochód. Jest to jednak bardzo nowatorskie rozwiązanie, które na rynku pojawiło się dopiero niedawno. Przez to jedynie najnowsze pojazdy pochodzące od największych producentów samochodów mają taką możliwość. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w aplikacji można sprawdzić wszystkie parametry, które były wymienione wyżej. Kluczyk zaś nie jest wyposażony w wyświetlacz i zazwyczaj ma bardzo mały rozmiar.

Małe kluczyki, które nie zajmują miejsca

Problem ze schowaniem kluczyka do kieszeni spodni pojawia się niemal u każdego kierowcy, bez względu na płeć. Jeszcze do niedawna wszystkie kluczyki miały spore rozmiary, przez co były kłopotliwe, a co więcej ich waga również była większa. Obecnie jednak dostępne są kluczyki samochodowe, które są bardzo małe i niemal niewyczuwalne. To kolejne udogodnienie, które sprawia, że kierowcom żyje się po prostu lepiej.

Okazuje się, że na przestrzeni lat naprawdę dużo zmieniło się w tym temacie. Marki produkujące kluczyki samochodowe zapowiadają już kolejne nowości, warto więc śledzić ich poczynania.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*