Aktualności

Ponad 1700 elektrycznych Opli Corsa-e trafi w ręce włoskiej poczty!

Ponad 1700 elektrycznych Opli Corsa-e trafi w ręce włoskiej poczty!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak poinformował oficjalnie niemiecki koncern, Opel otrzymał zamówienie na 1744 elektrycznych modeli Corsa-e dla włoskiej Poczty. Według zapowiedzi, samochody trafią do spółki już pod koniec tego roku. Celem zamówienia ma być znaczna redukcja emisji CO2.

Niemiecki koncern został wyłoniony w oficjalnym przetargu ogłoszonym przez włoską Pocztę. Co ważne, brało w nim udział wiele wiodących marek motoryzacyjnych. Corsa-e, dzięki zasięgowi wynoszącemu do 337 kilometrów, stała się idealnym pojazdem codziennego użytku. Samochód wyposażony jest w baterię umożliwiającą szybkie ładowanie do 80% poziomu mocy w zaledwie 30 minut.

Corsa-e konkuruje dzięki technologiom i systemom wirtualnego asystenta, które zazwyczaj znaleźć można wyłącznie w produkcjach segmentu wyższej klasy. To wszystko sprawia, że Corsa-e stała się naturalnym liderem przetargu.

Corsa-e jest wyposażona między innymi w systemem inteligentnej zmiany pasa, która wykrywa, czy kierowca nieumyślnie zmienił tor jazdy. Co więcej, po włączeniu aktywnego asystenta prowadzenia, samochód samodzielnie trzyma się wyznaczonego pasa ruchu.

(Fot. materiały prasowe Opel)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*