Car audioWygląd

Skóra, welur, a może gołe drewno? Jakie obicie dla subwoofera wybrać?

Skóra, welur, a może gołe drewno? Jakie obicie dla subwoofera wybrać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz wiedzieć jakie obicie do subwoofera najlepiej wybrać? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze. Dzięki temu stworzysz nagłośnienie w samochodzie, które będzie spełniać wszystkie Twoje oczekiwania i poprawi estetykę pojazdu.

Czy warto umieścić subwoofer w samochodzie?

W czasie jazdy lubisz słuchać muzyki? Jednak dźwięki, jakie oferują wbudowane fabrycznie głośniki w Twoim samochodzie nie spełniają oczekiwań? Chcesz zmienić ich brzmienie? W takim razie najlepszym sposobem jest zamontowanie subwoofera. 

Dzięki temu dźwięk muzyki, której będziesz słuchać w czasie jazdy, znacząco się poprawi. Istnieje wiele modeli subwooferów dostępnych na rynku, dzięki temu bez trudu wybierzesz dla siebie ten o odpowiedniej mocy, a także rozmiarze. Każdy, kto zdecyduje się na wprowadzenie takich zmian w systemie nagłośnienia w samochodzie musi jednak zastanowić się, gdzie najlepiej umieścić głośniki.

Gdzie umieścić subwoofer w samochodzie?

Masz już wymarzony niskotonowy głośnik dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości samochodu? Teraz zastanawiasz się, gdzie możesz go umieścić? Są dwie możliwości, na które możesz się zdecydować. Najwięcej osób decyduje się na zamontowanie głośników tego rodzaju w drzwiach samochodu. Dzięki temu nie zajmują one miejsca i stają się niemal niewidoczne. 

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie subwooferów w bagażniku. To jednak możliwość, z której mogą skorzystać tylko te osoby, które mają na tyle duży bagażnik, by pomimo wstawienia do niego głośnika nadal móc z niego korzystać, czyli przewozić walizki lub zakupy.

Skóra – czy warto obić nią subwoofer

Masz subwoofer w swoim bagażniku i chcesz wiedzieć, jakie obicie będzie najlepiej wyglądać? Jeśli jesteś fanem elegancji i stawiasz na ponadczasowe rozwiązania, które nigdy nie wyjdą z mody, to najlepszą propozycją jest obicie ze skóry naturalnej. Odradza się stosowania obicia ze skóry ekologicznej, ponieważ szybko się niszczy i trudno ją naprawić.

Mimo tego, że jest dostępna w atrakcyjniejszych cenach, to jednak częstotliwość wymiany sprawi, że poniesione koszty będą wyższe, niż w momencie, w którym zdecydujesz się na obicie z naturalnej. Jeśli jednak chcesz ją utrzymać w dobrym stanie, konieczna jest regularna i prawidłowa pielęgnacja. Skóra naturalna wymaga nawilżania i konserwacji. Dzięki temu nawet po wielu latach będzie prezentować się jak nowa.

Obicie welurowe dla subwoofera

Dużą popularnością cieszą się również welurowe obicia dla subwoofera. Jest to rozwiązanie, które jest dość tanie i bardzo praktyczne. Welur zachwyca swoim wyglądem, dzięki czemu system nagłośnienia umieszczony w bagażniku prezentuje się nowocześnie i robi piorunujące wrażenie. Jest również łatwy do utrzymania w czystości.

Drewniane obicie dla subwoofera

Drogie, eleganckie i ekskluzywne rozwiązanie to obicie subwoofera drewnem naturalnym. Efekt, jaki można uzyskać, decydując się na zastosowanie właśnie tego materiału, jest nowoczesny i oryginalny. Jednak jest to dość kosztowna inwestycja, przez co decyduje się na nią mała część fanów motoryzacji.

Jak się okazuje istnieje wiele możliwości na obicie subwoofera w samochodzie, a także kilka miejsc, w których można go umieścić. Mając taką wiedzę, jesteś w stanie zmienić system nagłośnienia lub rozwinąć go w swoim samochodzie. Trzeba się jednak liczyć ze sporymi kosztami związanymi są tą inwestycją.

Zdj. główne: Nazar Sharafutdinov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*