Nagłośnienie

Subwoofer do 300 złotych – czy w tej cenie znajdziemy coś dobrego?

Subwoofer do 300 złotych – czy w tej cenie znajdziemy coś dobrego?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Subwoofer jest niezwykle ważnym elementem niemal każdego samochodu. Podnosi jakość muzyki, a tym samym pozwala czerpać jeszcze większość przyjemności z jazdy. 

Czy do 300 złotych można znaleźć dobry subwoofer?

Tak. Podobnie jak w przypadku niemal każdego sektora urządzeń, gust i rozeznanie, jeżeli chodzi o brzmienie czy znaczenie poszczególnych parametrów, wzrastają, gdy ma się doświadczenie i miało się już okazję do korzystania z produktów takich jak subwoofery.

Warto zaczynać od małych zakupów, które pozwolą stwierdzić, jaka jakość i poziom specyfikacji technicznej jest zadowalający, jeżeli chodzi o wrażenia i przyjemność ze słuchania ścieżki dźwiękowej. Warto także pamiętać, że nawet najdroższy subwoofer nie będzie dobrym zakupem, jeżeli nie przeanalizuje się dokładnie tego, na co konkretnie wydaje się pieniądze.

Dobre subwoofery do 300 złotych – 2 propozycje, na które warto zwrócić uwagę

Na początku warto się przypatrzeć trzem produktom, które w ostatnim czasie zdobyły popularność – właśnie ze względu na atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Pierwszym z nich jest subwoofer Mac Audio Edition BS 30 Black. Jego specyfikacja techniczna pozwala stwierdzić, że to prawdopodobnie jedna z najlepszych propozycji, jeżeli chodzi o subwoofery do 300 złotych. Jest to głośnik niskotonowy typu pasywnego. Moc RMs to 250 W, pasmo przenoszenia subwoofera 25–250 Hz, moc szczytowa to 800 W, a czułość – 91 dB. Impedancja jest na poziomie 4Ω.

Drugim subwooferem do 300 złotych, na który warto zwrócić uwagę jest głośnik niskotonowy GTB 1200 ES od Blaupunkt. Obudowę wykonano z trwałej, ale i lekkiej płyty MDF. Obudowa jest wyposażona w otwór bass-reflex, co wpływa na to, że niskie częstotliwości mają bardzo dobrą jakość, jak na produkt w tym zakresie cenowym. Subwoofer GTB 1200 ES od Blaupunkt jest dodatkowo wyposażony w papierową membranę, piankowe zawieszenie głośnika, a także pojedynczą cewkę AVS. Specyfikacja urządzenia to jednodrożny system, moc znamionowa 250 W, maksymalne pasmo przenoszenia to 0,5 kHz, a minimalne – 30 Hz.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, gdy wybiera się subwoofer?

W przypadku subwoofera warto zwrócić uwagę na parametry takie jak na przykład moc, konstrukcja, funkcja automatycznego wyłączenia czy ustawienia kierunku emisji dźwięku. Parametry wymienione jako ostatnie niekoniecznie można znaleźć w urządzeniach z przedziału cenowego do 300 złotych, jednak nieraz dostępne są różne promocje, a jeżeli jest taka możliwość, to warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Istotną kwestią jest również wybór, czy subwoofer ma być aktywny, czy pasywny. W pierwszym przypadku jest to urządzenie z wbudowanym wzmacniaczem, dobranym do mocy głośnika. W drugim nie ma tego elementu. Subwoofery pasywne są tańsze od aktywnych. Przy wyborze subwoofera warto również zwrócić uwagę na wielkość przestrzeni, w jakiej będzie umieszczony – zazwyczaj jest to tył bagażnika, ale nie brakuje również fanów niekonwencjonalnych rozwiązań, czyli na przykład umieszczenia głośnika w bocznej części drzwi kierowcy lub pasażera. I tacy kierowcy znajdą produkt, który spełni ich wymagania. Ostatnim elementem jest wygląd – warto zastanowić się nad tym, aby postawić na rozwiązania, które podkreślą oryginalny wygląd samochodu i pozwolą poczuć się wyjątkowo jego posiadaczowi, można na przykład wybrać neonowy, seledynowy kolor.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*