Do autaGadżety i akcesoria

Torby do bagażnika na zamówienie – czy takie rozwiązanie ma sens?

Torby do bagażnika na zamówienie – czy takie rozwiązanie ma sens?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wyposażeniem auta mogą być transmiter, przenośna klimatyzacja, dodatkowe zagłówki czy ochronne obicie fotela. Jednym z elementów, które zdobywają coraz większą popularność, są torby szyte na miarę. 

Torby do bagażnika na zamówienie – o co w tym tak naprawdę chodzi?

W przypadku większości samochodów często zauważa się pewne braki w wyposażeniu. Rozwiązaniem są na przykład transmitery czy kamery z przodu i z tyłu, które montuje się dodatkowo. Takie urządzenia na pewno podnoszą komfort korzystania z auta i sprawiają, że prowadzenie samochodu jest nie tylko przyjemniejsze, ale i bezpieczniejsze.

Torby do bagażnika na zamówienie wpisują się w tę charakterystykę. Ta odmiana wyposażenia wyróżnia się przede wszystkim tym, że kierowca, który zdecyduje się na takie dodatkowe torby umieszczane w bagażniku, w pełni wykorzysta przestrzeń pozostawioną przez producenta w tej części samochodu. Torby mogą mieć różny rozmiar, konstrukcję, a także inne cechy, które można zwykle ustalić z producentem tego wyposażenia.

Torby do bagażnika na zamówienie – jakie są plusy korzystania z tego rodzaju wyposażenia?

Największym atutem torby do bagażnika na zamówienie jest to, że pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń w tylnej części auta. Nieraz zdarza się, że nawet w przypadku samochodów o sporej pojemności bagażnika nie można w pełni jej wykorzystać, na przykład z powodu nieregularnej konstrukcji blachy nadwozia, dodatkowej podsufitki. Innym czynnikiem może też być to, że po prostu kształt toreb czy walizek nie jest dostosowany do konstrukcji bagażnika. Nie jest to rzadkie zjawisko, ponieważ na rynku aktualnie dostępna jest ogromna ilość modeli aut.

Torby do bagażnika na zamówienie mogą być dostosowane kształtem do wymiarów tylnej części auta. Nie chodzi tutaj wyłącznie o powierzchnię płyty podłogowej, ale także o kształt ścianek bocznych, klapy bagażnika, ułożenia tylnych siedzeń pasażera czy wreszcie wysokości, na której znajduje się roleta zasłaniająca bagaże. Już w tym momencie wielu kierowców może stwierdzić, że torby do bagażnika na zamówienie mogą okazać się rozwiązaniem problemów, z którymi zmagali się od wielu lat i trudno im było znaleźć optymalne rozwiązanie. 

Czy torby do bagażnika na wymiar są montowane na stałe, czy można je wyjąć?

Torby do bagażnika są rozwiązaniem, które może być stosowane zarówno jako stały element wyposażenia, jak i taki, którego konfiguracja i ustawienie może być dowolnie zmieniane. Torby do bagażnika mają klasyczny charakter. Są wykonane ze sztywnego materiału, który nie przepuszcza wilgoci, ale zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Niełatwo się ściera i skutecznie chroni zawartość przed mechanicznymi uszkodzeniami. Przenoszenie toreb jest możliwe za sprawą wygodnych w trzymaniu uchwytów lub rączki teleskopowej. 

Czy warto zdecydować się na torby na wymiar do bagażnika?

Torby na wymiar do bagażnika są opcją, która na pewno przypadnie do gustu kierowcom lubiącym mieć porządek w tylnej części auta. Znakomicie się sprawdzą podczas podróży, ponieważ ich wymiary są dopasowane do wymiarów bagażnika, co uniemożliwia sytuacje, takie jak na przykład nieoczekiwane przesunięcie się toreb w trakcie jazdy. W połączeniu z wysoką jakością wykonania otrzymuje się ciekawą propozycję na dodatkowe wyposażenie samochodu.

Przeczytaj też jaka nawigacja pomoże Ci w jeździe.

Zdjęcie główne: Erik Mclean/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*