Do autaGadżety i akcesoria

Co uprzyjemni podróż kamperem?

Co uprzyjemni podróż kamperem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Podróż kamperem to niesamowita przygoda. Warto jednak pamiętać o tym, by odpowiednio się do niej przygotować. Przedstawiamy listę gadżetów, które sprawią, że urlop w kamperze będzie jeszcze przyjemniejszy.

Klapki

Klapki wydają się oczywistym wyposażeniem każdej wakacyjnej walizki. Szczególnie warto o nich pamiętać, gdy wybieramy się w podróż kamperem. Najlepiej sprawdzą się wykonane z takiego materiału, w którym bez problemu  będziemy mogli wziąć prysznic.

Klimatyzacja

Choć klimatyzacja nie jest typowym gadżetem, który można spakować do walizki, warto wyposażyć w nią swój kamper. Szczególnie polecana jest klimatyzacja dachowa, która stała się niezwykle popularna, zarówno wśród osób podróżujących po Polsce, jak i po świecie. Z pewnością umili ona przebywanie w domku na kołach, szczególnie w upalne dni.

Mapa

Choć w dzisiejszych czasach jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z map internetowych, warto mieć na podorędziu również mapę papierową. GPS może stracić zasięg, a komórka rozładować. Wtedy z tarapatów wybawi nas tradycyjna mapa. Korzystanie z niej przy pierwszym kontakcie może nie należeć do najłatwiejszych, jednak z pewnością nabędziesz w ten sposób nową umiejętność.

Rozdzielacz

Zazwyczaj liczba kontaktów w kamperze jest niewystarczająca. Warto więc zabrać ze sobą rozgałęziacz, który rozwiąże ten problem. Dzięki temu będziemy mogli naładować wszystkie potrzebne urządzenia. Jeżeli chcesz, by gadżety ładowały się szybciej, skorzystaj z ładowarki o wyższej liczbie Amperów.

Płyn i gąbka do mycia naczyń

Kolejne podstawowe rzeczy, o których zdarza się zapomnieć. Płyn i gąbka do mycia naczyń przyda się szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na przygotowywaniu posiłków w kamperze. Dzięki produktowi, który usunie z naczyń tłuszcz, potrawy nie będą smakować poprzednim daniem.

Internet

Bez Internetu wiele z nas nie wyobraża sobie dzisiaj życia, nawet, jeżeli chodzi o wakacje. Jeżeli obawiasz się, że ilość danych na karcie Twojego telefonu nie jest wystarczająca, warto wykupić u swojego operatora bezprzewodowy router wifi.

Latarka

Choć latarki są teraz w każdym telefonie, warto i tak mieć ją ze sobą. Sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na spanie na dziko w miejscu oddalonym od źródła światła. Równie pomocna będzie wtedy, gdy będziemy chcieli odnaleźć w nocy drogę do plaży lub zebrać drewno na ognisko. Jeżeli zależy Ci na dużej mocy, zdecyduj się na latarkę LED.

Preparat na komary

Kąsające owady mogą skutecznie popsuć nam humor podczas wyjazdu. Warto więc wyposażyć się w preparaty, które pomogą nam je odstraszyć. Na rynku istnieje wiele rodzajów produktów tego typu. Są to m.in. spraye, którymi możemy psikać ubrania, kadzidełka itp.

Apteczka

W apteczkę pierwszej pomocy powinien być wyposażony każdy samochód, również kamper. Nigdy nie wiemy, kiedy przydarzy się sytuacja, w której będziemy musieli z niej skorzystać. W środku powinny znajdować się plastry z opatrunkiem, gazy środki przeciwbólowe oraz płyn do odkażania ran.

Fot.: ALTEREDSNAPS/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*