Aktualności

Toyota przejmuje firmę Carmera. To kolejny krok w stronę autonomicznych czterech kółek!

Toyota przejmuje firmę Carmera. To kolejny krok w stronę autonomicznych czterech kółek!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Start-up Carmera jest odpowiedzialny za opracowanie szczegółowych map HD aktualizowanych przy pomocy danych zbieranych z kamer na pokładzie samochodów. To kluczowe zbiory informacji, które okażą się nieocenione w pracy nad autonomicznymi samochodami japońskiej marki!

Toyota przejęła start-up za pośrednictwem Woven Planet Holdings. Amerykański zespół ekspertów w rozwijaniu technologii automatycznego generowania map wysokiej rozdzielczości połączy siły z inżynierami i naukowcami Toyoty. Rezultat? Szybsze wdrożenie systemów i produkcja pełnoprawnych autonomicznych czterech kółek.

Aktualizowanie map jest tak istotne z racji tego, że na bieżąco zbierane informacje pozwolą dopracować system bezpieczeństwa na pokładzie samochodów. To brakujące elementy układanki, które przyczynią się do powstania autorskiego systemu Toyoty – AMP (Automated Mapping Platform).

AMP to platforma oparta na technologii łączenia samochodów w sieci i crowdsourcingu. Obsługuje tworzenie, rozwój oraz dystrybucję map w wysokiej rozdzielczości. To klucz do inteligentnej i bezpiecznej mobilności przyszłości.

(Fot. materiały prasowe Toyota)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*