Artykuł sponsorowany
Hałas w samochodzie Cię irytuje? Zdecyduj się na wygłuszenie auta! Poznaj nasze sprawdzone sposoby na wygłuszenie samochodu oraz dowiedz się, jak raz na zawsze pozbyć się uciążliwego hałasu w aucie, aby każda podróż przebiegała komfortowo.
Zacznijmy od tego, skąd tak naprawdę bierze się hałas w kabinie samochodu. W głównej mierze jest to spowodowane skromniejszą izolacją akustyczną. Kiedyś w samochodach można było znaleźć grubą warstwę filcu lub gąbki, która skutecznie wygłuszała odgłosy z zewnątrz. Należy jednak mieć na uwadze, że dodatkowe elementy w postaci filcu lub gąbek oznaczały dłuższy proces produkcji, a także większą masę pojazdu, co miało niemały wpływ na osiągi, zużycie paliwa i emisję. Obecnie samochody są lżejsze, a co za tym idzie sprawniejsze, jednak kierowcy muszą zmagać się z męczącymi dźwiękami opon, szumu oraz wiatru. Jak temu zapobiec? Stosując wygłuszanie auta!
Wygłuszanie samochodów to bez wątpienia bardzo skuteczna metoda pozbycia się hałasu w aucie. Jak jednak wygląda takie wyciszenie samochodu? Wykorzystuje się do tego specjalne materiały posiadające odpowiednie właściwości pozwalające na izolację dźwięku. Zazwyczaj jest to mata butylowa i piana, jednak zależy to przede wszystkim od budowy pojazdu. Dzięki tym materiałom Twoje auto będzie ciche, a każda podróż stanie się bardziej komfortowa i bezpieczna. Ponadto tego typu maty gwarantują nie tylko izolację akustyczną, ale również umożliwiają izolację termiczną i dodatkowo zabezpieczają wygłuszane elementy samochodu przed korozją.
Wygłuszenie auta ma bez wątpienia wiele zalet. Główną korzyścią płynącą z wyciszenia swojego pojazdu jest znaczące zwiększenie komfortu jazdy. Kiedy nie będzie przeszkadzał Ci hałas spowodowany wiatrem, szuraniem opon oraz szumem ruchu drogowego będziesz w stanie lepiej skoncentrować się na jeździe, porozmawiać z pasażerami lub posłuchać ulubionej muzyki, co z pewnością umili chwile spędzone za kierownicą. Wygłuszenie samochodu zalecane jest zwłaszcza osobom, które pracują za kierownicą lub spędzają w aucie kilka godzin dziennie.
Zdjęcie główne: pexels.com/Mike B