Car audioWygląd

Powłoka ceramiczna jako inwestycja w samochód

Powłoka ceramiczna jako inwestycja w samochód
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ceramiczna ochrona lakieru jest stosunkowo dużym wydatkiem dla wielu kierowców, jednak jeśli chcą oni utrzymać lakier w nieskazitelnym stanie to z pewnością jest to jedna z najlepszych opcji. Można ją również traktować jako inwestycję.

Czym jest powłoka ceramiczna?

Jest to obecnie jedno z najlepszych i najbardziej technologicznie zaawansowanych rozwiązań z zakresu ochrony pojazdu. Zabezpieczenie ceramiczne warszawa to szczególny rodzaj powłoki, która łączy się z lakierem samochodowym (z bezbarwną warstwą lakieru – czyli z najbardziej zewnętrzną), dzięki czemu tworzy warstwę, która zabezpiecza lakier samochodowy przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, których na naszych drogach nie brakuje. Ceramika poprawia ochronę przed wodą, mrozem oraz szkodliwymi promieniami słonecznymi, które wyjaławiają lakier. Jest to także zabezpieczenie przed chemią, a więc ptasimi odchodami, pozostałościami owadów, solą drogową i innymi rzeczami. Ceramika chroni także przed drobnymi zarysowaniami, gdyż np. drobne kamyczki odbijające się spod kół rysują powłokę ceramiczną a nie lakier. Co więcej, przy wyborze zabezpieczenia z segmentu premium, ceramika będzie posiadała zdolności do samoleczenia, w wyniku których takie drobne zarysowania przez wpływ temperatury (słońca) będą się niejako zaklejały. 

Walory estetyczne

Nie można pominąć rzeczy, która zachwyca kierowców nawet bardziej niż ochrona ich lakieru. Aplikacja ceramiki wydobywa z samochodu głębię lakieru oraz niesamowity połysk przez co samochód wygląda nawet lepiej niż te, które dopiero co wyjechały z salonów sprzedażowych. Kolejną zaletą jest to, że z auta bardzo łatwo spływa woda, przez co nie tworzą się na lakierze zacieki oraz zwiększa się bezpieczeństwo na drodze.

Dlaczego ceramika to inwestycja?

Każdy z nas chce poruszać się autem, które jest zadbane i ładne. Pojazd dla wielu z nas jest niejako wizytówką. Dzięki aplikacji ceramicznego zabezpieczenia uzyskamy auto, które świetnie wygląda. Wydatek ten może być także inwestycją w innym znaczeniu. Jeśli planujemy za parę lat zmieniać auto (a zwykle tak się dzieje) to z pewnością osiągniemy wyższą cenę sprzedaży niż średnie wartości aukcyjne danego modelu. Dlaczego? Ponieważ nieważne, czy sprzedajemy samochód za dwa tysiące czy za sto tysięcy, potencjalny klient kupuje przede wszystkim oczami. Zwykle również przyjeżdża na oględziny z miernikiem lakieru. Kilkuletnie auto z bardzo zadbaną powłoką lakierniczą i oryginalnym lakierem będzie z pewnością nie lada gratką dla bardzo wielu kupujących. Dla nas z kolei będzie argumentem przeciw nadmiernemu zbiciu ceny. Jak widać, ceramika to rozwiązanie, które ma bardzo wiele zalet i inwestycja, która z pewnością opłaci się znaczącej ilości właścicieli aut.

Fot.: Photo Boards/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*