Aktualności

Lamborghini Urus Mansory – czy to tuning 2022 roku?

Lamborghini Urus Mansory – czy to tuning 2022 roku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemcy słyną ze sporej ilości tunerów, którzy przygotowują swoje wersje aut producentów premium. Jeden z nich to firma Mansory, która przygotowała tuning dla SUV-a, jakim jest Lamborghini Urus. 

Mansory bardzo lubi zaskakiwać. Nie zawsze ta niemiecka firma robi to jednak w pozytywny sposób i często jej projekty są uznawane za po prostu brzydkie. Najnowsza praca bawarskiego tunera to Lamborghini Urus, które otrzymało nazwę Venatus. 

Niemiecki tuner przygotował do tego włoskiego SUV-a pakiet Venatus – wide body, który dodaje SUV-owi sporo „rasowości” i bardzo ciekawe wnętrze. Z zewnątrz w oczy rzuca się czarny kolor, zderzaki pełne wlotów powietrza, a nawet i spojler z tyłu. Cała magia dzieje się jednak we wnętrzu. Każdy przyzna, że z Lamborghini kojarzy się raczej kolor żółty, który pełni podobną rolę dla marki jak czerwony dla Ferrari. Z tego powodu wnętrze Urusa od Mansory jest w dużej mierze żółte, co daje naprawdę ciekawy efekt. 

Mansory zajęło się również osiągami, gdyż silnik V8 zdecydowano się wzmocnić, dzięki czemu generuje on aż 820 KM i 1050 Nm. Dzięki temu SUV-a rozpędzić można do 320 km/h, a przyśpieszenie do setki trwa 3,2 s.

Zdjęcie główne: pexels.com/Mathias P.R. Reding

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*